Єлизавета II помилувала вбивцю, який із рогом нарвала допомагав знешкодити терориста на Лондонському мосту
Учасник затримання терориста Усмана Хана Стівен Галлант зможе вийти на свободу на 10 місяців раніше терміну завдяки помилуванню королеви Єлизавети II. 29 листопада 2019 року Галлант разом із Ханом брав участь у заході з реабілітації засуджених у Лондоні; коли терорист почав бити людей ножем, кілька чоловіків за допомогою підручних засобів намагалися його зупинити до приїзду поліцейських.
Британська королева Єлизавета II застосувала особливе право помилування для 42-річного Стівена Галланта, який відбуває 17-річний тюремний термін за вбивство, про це 17 жовтня повідомило видання Mirror.
У червні 2021 року Галлант зможе постати перед комісією з дострокового звільнення і, судячи з усього, вийде на свободу на 10 місяців раніше передбаченого терміну.
Королева застосувала особливе право за порадою уряду, розповіли виданню джерела в палаці.
29 листопада 2019 року Галлант і ще двоє беззбройних чоловіків намагалися затримати терориста Усмана Хана на Лондонському мосту. Хан убив двох людей ножем під час заходу з реабілітації засуджених, який відбувався в будівлі гільдії риботорговців. Галлант, який теж брав участь у заході, схопив ріг нарвала, що висів на стіні, і кинувся за терористом. Ще один чоловік спрямував на Хана струмінь із вогнегасника.
Незабаром на місце подій прибули поліцейські, які застрелили злочинця.
Галланта засудили у 2005 році за вбивство пожежника Баррі Джексона. Він помилково вирішив, що той погрожує його дівчині, і разом із друзями побив його до смерті. Син пожежника Джек сказав виданню, що сім'я підтримує звільнення вбивці; події на Лондонському мосту засвідчили, що люди можуть змінюватися, вважає Джек Джексон.
Особливе право помилування британські монархи застосовують дуже рідко. Останнім помилуваним убивцею став 25 років тому колишній лідер Ірландської республіканської армії Шон О'Каллаган. Попереднього разу Єлизавета II скористалася своїм правом у 2013 році, коли посмертно скасувала обвинувальний вирок, винесений у 1952 році знаменитому математику Алану Тюрінгу, якого засудили за гомосексуальні зв'язки.