Єлизавета II запропонувала кандидатуру принца Чарльза на пост глави Співдружності націй
Посада глави Співдружності націй, яку зараз обіймає королева Великобританії Єлизавета II, не є спадковою і не перейде її синові принцу Чарльзу автоматично після смерті королеви.
Лідери країн Співдружності націй 20 квітня за закритими дверима обговорюють, чи змінить принц Уельський Чарльз свою матір, королеву Єлизавету II, на посаді глави Співдружності. Про це повідомляє BBC News.
19 квітня британський монарх, відкриваючи саміт, заявила, що їй "щиро хотілося б", щоб "одного разу" принц Уельський очолив об'єднання незалежних держав.
Посада не є спадковою і не перейде до принца Чарльза автоматично після смерті королеви.
Очікують, що лідери країн Співдружності схвалять кандидатуру сина Єлизавети II, але невідомо, чи буде офіційна заява після наради, зазначає ВВС.
За словами дипломатичного кореспондента ВВС Джеймса Ландейла, під час саміту висловлювали припущення, що пост має перейти кому-небудь із лідерів держав-членів.
Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей і її канадський колега Джастін Трюдо заявили, що підтримують кандидатуру принца Уельського.
Співдружність націй є добровільним об'єднанням, до якого входить 53 країни: Великобританія і майже всі її колишні домініони, колонії й протекторати, а також Мозамбік, Руанда, Намібія і Камерун. До 1946 року вона називалася Британською співдружністю.
Роль глави Співдружності націй символічна. Із 1949-го до 1952 року цей пост обіймав батько нинішньої королеви Великобританії Георг VI. Після його смерті главою об'єднання стала Єлизавета.