ЄС продовжив економічні санкції проти Росії
Європейський союз продовжив секторальні економічні санкції проти Росії за окупацію Криму і агресію проти України. Про це йдеться на сайті Ради ЄС.
Рада ЄС постановила продовжити санкції щодо окремих секторів економіки Російської Федерації до 31 січня 2022 року. Рішення Ради ухвалили після останнього оцінювання стану виконання Мінських угод.
"Лідери ЄС закликали Росію повністю взяти на себе відповідальність у забезпеченні повного виконання Мінських домовленостей як головної умови будь-якої істотної зміни позиції ЄС. Зважаючи на той факт, що ці домовленості не повністю виконує Росія, лідери ЄС одноголосно вирішили продовжити економічні санкції, які діють проти країни", – ідеться в повідомленні.
Санкції обмежують доступ до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС для деяких російських банків і компаній та забороняють форми фінансової допомоги і брокерської діяльності російським фінансовим установам. Ці заходи також забороняють прямий або непрямий імпорт, експорт або передавання всіх матеріалів, пов'язаних з обороною, і встановлюють заборону на товари подвійного призначення для військового використання або кінцевих користувачів військового призначення в Росії.
У Раді ЄС зазначають, що санкції також обмежують доступ Росії до деяких чутливих технологій, які можуть використати в російському енергетичному секторі, наприклад, під час видобування і розвідки нафти.
Контекст:
Росія анексувала Крим після силової блокади військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Одразу після анексії Криму РФ почала збройну агресію на сході України.
У відповідь на це ЄС 31 липня 2014 року ввів проти Росії економічні санкції. Їх посилили у вересні 2014 року, а в березні 2015 року Європейська рада погодилася пов'язати їхню тривалість із повним виконанням Мінських угод.
Окрім того, ЄС вводив санкції проти громадян РФ і російських організацій за кібератаки та арешт російського опозиціонера Олексія Навального.