ЄС удосконалить візову інформаційну систему

Реформа візової інформаційної системи має полегшити роботу візових, прикордонних і міграційних служб країн ЄС
Фото: bastamanography / Flickr
Зміни візової інформаційної системи ЄС спрямовані на посилення безпеки процедури видання короткострокових віз, заявили у Раді Євросоюзу.

Рада Європейського союзу та Європарламент попередньо узгодили політичні пункти проєкту реформи візової інформаційної системи (VIS) для видання шенгенських віз. Технічні аспекти мають узгодити до кінця року. Про це 8 грудня повідомила пресслужба Ради ЄС.

До VIS, окрім даних про короткострокові візи, вноситимуть інформацію про довгострокові візи та посвідки на проживання (ПНП), щоб владі було простіше перевірити їхню справжність та термін дії.

Крім того, до VIS приєднають скан сторінки з біографічними даними власника проїзного документа. "Це сприятиме поверненню громадян третіх країн, які незаконно перебувають у ЄС: якщо їхній проїзний документ буде недійсним на час повернення на батьківщину, копію документа у VIS треті країни можуть використати як доказ громадянства", – зазначили у пресслужбі.

Нові правила видання віз або ПНП дадуть змогу здійснювати розширену перевірку біографічних даних заявника у базах із безпеки та міграції, включно із Шенгенською інформаційною системою (SIS), системою в'їзду-виїзду (EES), ETIAS, Eurodac, базами Європолу та Інтерполу.

Також зменшать із 12 до шести років вік для зняття відбитків пальців у дітей та запровадять верхню вікову межу для зняття біометричних даних – відбитки пальців осіб від 75 років до візової інформаційної системи не вноситимуть.

VIS запровадили у 2011 році для допомоги візовим, прикордонним і міграційним службам ЄС щодо перевірки громадян третіх країн, які хочуть отримати короткострокову шенгенську візу.

У травні 2018 року Єврокомісія запропонувала реформувати регламент VIS.