ЄС закликає Туреччину скасувати рішення про вихід зі Стамбульської конвенції
Євросоюз закликає Туреччину переглянути своє рішення про вихід із Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашньому насильству і боротьбу із цими явищами, відомої як Стамбульська конвенція. Про це йдеться в заяві верховного представника ЄС із питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозепа Борреля, опублікованій на сайті Європейської служби зовнішніх зв'язків 20 березня.
Боррель зазначив, що конвенція спрямована на забезпечення правового захисту жінок і дівчат у всьому світі.
"Сьогодні це важливіше, ніж будь-коли, оскільки насильство щодо жінок і дівчат у всьому світі піднялося на новий рівень унаслідок пандемії COVID-19 і багатьох конфліктів, у яких жінки є основними жертвами", – заявив він.
За його словами, "настав час виявити лідерство й активізувати глобальні зусилля щодо боротьби з насильством щодо жінок та дівчат, а не відступати".
"Ось чому ми не можемо не висловити глибокого жалю і нерозуміння стосовно рішення турецького уряду вийти із цієї конвенції, яка навіть має ім'я Стамбульської. Це рішення може поставити під загрозу захист та основні права жінок і дівчат у Туреччині, а також надсилає небезпечне повідомлення по всьому світу. Тому ми не можемо не закликати Туреччину скасувати своє рішення. Ми сподіваємося, що Туреччина незабаром знову приєднається до Європейського союзу в захисті прав жінок і дівчат, фундаментального елемента прав людини, миру, безпеки і рівності у XXI столітті", – заявив глава європейської дипломатії.
Конвенцію Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством відкрили для підписання 11 травня 2011 року у Стамбулі. Станом на сьогодні документ ратифікували 34 країни. Серед тих, хто не ратифікував, – Великобританія, Чехія, Угорщина, Болгарія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Словаччина та Україна.
20 березня Туреччина заявила про вихід зі Стамбульської конвенції.