ЄСПЛ закликав сторони конфлікту в Нагірному Карабасі утриматися від порушення прав мирних жителів
До Європейського суду з прав людини надійшов запит від Вірменії про введення щодо Туреччини тимчасових заходів із метою недопущення порушень Європейської конвенції з прав людини.
Європейський суд із прав людини закликав усі держави, які прямо чи опосередковано беруть участь у карабаському конфлікті, зокрема Туреччину, утримуватися від дій, які можуть порушувати права мирних жителів, і дотримуватися зобов'язань за Європейською конвенцією з прав людини. Про це йдеться в рішенні ЄСПЛ, опублікованому 6 жовтня.
До суду надійшов запит від Вірменії проти Туреччини про застосування забезпечувальних заходів із метою недопущення в Нагірному Карабасі порушень конвенції, ідеться в документі.
ЄСПЛ закликав Азербайджан та Вірменію утриматися від воєнних дій, які можуть спричинити порушення конвенції, зокрема ризик для життя і здоров'я. Суд закликав обидві сторони виконувати свої зобов'язання згідно з конвенцією, зокрема щодо ст. 2 (право на життя) і ст. 3 (заборона тортур і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження).
1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший протягом останніх років конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії й оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію та авіацію.
Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців та мирних жителів.
Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.