Єврокомісія запропонувала на рік продовжити дію системи COVID-сертифікатів

Мандрівники й далі використовують свої сертифікати під час поїздок до ЄС, зазначили в Єврокомісії

Фото: EPA

Європейська комісія 3 лютого запропонувала продовжити дію системи цифрових COVID-сертифікатів на рік – до 30 червня 2023 року. Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.

"Вірус і далі переважає в Європі, на цьому етапі неможливо визначити ймовірне зростання інфекції у другій половині 2022 року чи появу нових варіантів. Розширення регламенту гарантує, що мандрівники зможуть і далі використовувати свій цифровий сертифікат під час поїздок до ЄС", – ідеться в заяві.

Єврокомісія пропонує додати тести на антигени у види тестів, за якими може бути видано сертифікат. Також запропоновано забезпечити синхронізацію даних щодо щеплення для європейських сертифікатів про вакцинацію, щоб вони мали спільну кількість доз.

У Брюсселі пропонують передбачити можливість видавання сертифікатів особам, які беруть участь у клінічних випробуваннях вакцин проти коронавірусу, для заохочення подальшого розроблення та вивчення вакцин.

Контекст:

У березні 2021 року Єврокомісія презентувала законопроєкт щодо введення цифрових COVID-паспортів. Сертифікат буде дійсним у всіх країнах – членах ЄС, а також на території Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. Наприкінці місяця європейський комісар із питань вакцинації Тьєррі Бретон презентував COVID-паспорт, який діятиме в ЄС.

9 червня Європарламент затвердив введення цифрового COVID-сертифіката. 14 червня в ЄС затвердили правила застосування цифрових COVID-сертифікатів. Документи видають у цифровому та паперовому форматах, вони безоплатні та міститимуть інформацію про зроблену вакцинацію, проведені тести на наявність коронавірусу або набутий імунітет.

У грудні Європейська комісія скоротила строк дії цифрового COVID-сертифіката для поїздок усередині Євросоюзу до дев'яти місяців.