Європа, імовірно, рухається до завершальної стадії пандемії COVID-19 – ВООЗ

Завдяки "Омікрону" пандемія COVID-19 перейшла в нову фазу і може закінчитися у Європі, сказав голова європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге
Фото: ЕРА
Завдяки "Омікрону" пандемія COVID-19 перейшла в нову фазу і може закінчитись у Європі. Про це заявив голова європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я Ганс Клюге в інтерв'ю AFP, опублікованому 23 січня.

За словами Клюге, "найімовірніше, регіон рухається до завершальної стадії пандемії".

Він зазначив, що щойно нинішній сплеск "Омікрону", який охопив Європу, вщухне, "протягом кількох тижнів та місяців утворюється глобальний імунітет – або завдяки вакцині, або тому, що люди мають імунітет через інфекцію, а також зниження сезонності".

ВООЗ чекає на період затишшя, перш ніж COVID-19 може повернутися до кінця року, але не обов'язково, що пандемія повернеться, сказав Клюге.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Станом на 23 січня у світі підтвердили 350,6 млн випадків COVID-19, померло майже 5,6 млн людей, повідомив американський Університет Джонса Гопкінса.

У листопаді 2021 року в ПАР виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, який має велику кількість мутацій, що викликають занепокоєння. ВООЗ дала йому назву "Омікрон". До 22 грудня "Омікрон" підтвердили у 110 країнах.

Наразі штам "Омікрон" стає домінантним у світі. За прогнозом ВООЗ, за шість – вісім тижнів "Омікроном" може заразитися більше ніж половина населення Європи.

Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі вважає, що "Омікрон" заразніший за інші варіанти коронавірусу, але менш небезпечний. У ВООЗ також зазначали, що "Омікрон" спричиняє менш тяжке захворювання COVID-19, ніж "Дельта".

В Україні перший випадок зараження "Омікроном" підтвердили в середині грудня.