Європарламент ухвалив терміновий пакет заходів у зв'язку зі зривом голосування про умови Brexit у Британії

Європарламент відреагував на зрив угоди щодо Brexit
Фото: ЕРА

Для пом'якшення наслідків виходу Великобританії з ЄС без погодження умов угоди Європарламент ухвалив спеціальні заходи у сфері туризму, транспорту, соціального забезпечення, рибальства та обміну студентами.

Європарламент за ініціативою Європейської комісії ухвалив пакет заходів для пом'якшення наслідків виходу Великобританії з ЄС без погодження, повідомив 13 березня офіційний сайт Європарламенту.

Ці заходи передбачають правові гарантії для студентів і викладачів за програмою обміну Erasmus до чи з Великобританії, які дають їм змогу завершити роботу або навчання за кордоном. ЄС також продовжив фінансування програм, спрямованих на встановлення транскордонних і міжобщинних відносин в Ірландії та Північній Ірландії, дію положень про підтримку повітряних та автомобільних перевезень і дозволив рибальським суднам ЄС і Великобританії тимчасово продовжувати працювати у водах ЄС та Великобританії.

Ухвалені рішення дублюють уже чинні умови. Вони обмежені в часі й ухвалені в односторонньому порядку ЄС. Деякі з них запроваджено з умовою, що Великобританія введе аналогічні заходи.

Окрім того, Європарламент ухвалив рішення забезпечити громадянам ЄС у Великобританії і громадянам Великобританії у ЄС допомогу із соціального забезпечення, встановлену до Brexit.

23 червня 2016 року відбувся референдум про вихід Великобританії з ЄС. Згідно з його результатами, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися в ЄС. Вихід Великобританії з ЄС заплановано на 29 березня 2019 року о 23.00 за лондонським часом (30 березня о 1.00 за Києвом).

22 листопада 2018 року ЄС і Великобританія на рівні переговірників погодили 26-сторінкову декларацію про майбутні відносини.

25 листопада лідери ЄС підтримали угоду про Brexit. Документ мали схвалити парламент Великобританії, Європарламент і парламенти всіх держав – членів ЄС.

Після того, як 15 січня депутати британського парламенту не підтримали угоди про вихід із ЄС, зросла ймовірність варіанта Brexit за схемою no deal, тобто за непогодженості аспектів виходу сторони просто розходяться і будуть вирішувати всі питання у міру їх виникнення.

Парламентер ЄС із питань Brexit Мішель Барньє заявив 4 лютого, що нових переговорів про вихід Великобританії бути не може.

11 березня 2019 року за підсумками консультацій прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей і глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер домовилися про відсутність прикордонного контролю між Північною Ірландією, яка є частиною Великобританії, та Ірландією – членом ЄС, а також вирішили найближчим часом почати переговори щодо нової торговельної угоди, яка має набути чинності після Brexit.

12 березня Палата громад британського парламенту не підтримала угоди уряду про вихід країни із Європейського союзу.