Європарламент запропонував не визнавати результатів виборів до Держдуми Росії
Євросоюзу не потрібно визнавати результати виборів до Держдуми Росії, якщо Брюссель побачить у них порушення. Про це вказано в заяві комітету Європарламенту з міжнародних відносин від 15 липня.
"ЄС має бути готовим до того, щоб відмовитися від визнання Держдуми Росії, якщо парламентські вибори 2021 року проведуть із порушенням демократичних принципів і міжнародного права", – ідеться в документі.
Комітет називає політику РФ агресивною, європейський блок має давати їй відсіч. Євродепутати провели відмінність між народом Росії і режимом президента цієї країни Володимира Путіна, який у тексті заяви названо "застійною авторитарною клептократією на чолі з довічним президентом, оточеним олігархами".
Парламентарії впевнені, що у Росії може бути демократичне майбутнє.
"Рада має ухвалити стратегію ЄС для майбутньої демократичної Росії, яка охоплює стимули й умови для зміцнення демократичних внутрішніх тенденцій", – повідомили у Європарламенті.
У комітеті заявили, що ЄС має розвивати зв'язки зі США і зміцнювати контакти з країнами "Східного партнерства".
"ЄС потрібно нарощувати потенціал, щоб виявляти і зупиняти потоки брудних грошей із Росії, викривати ресурси й фінансові активи автократів і олігархів російського режиму, прихованих у державах – членах ЄС", – резюмували депутати.
Контекст:
У Держдуму обирають 450 депутатів: 225 депутатів – в одномандатних виборчих округах (один округ – один депутат) і 225 депутатів – від політичних партій (у федеральному виборчому окрузі пропорційно кількості голосів виборців, поданих за федеральні списки кандидатів).
У складі Держдуми чотири фракції: "Единая Россия" – 335 мандатів, КПРФ – 43, ЛДПР – 40, "Справедливая Россия" – 23. Двоє членів Держдуми не входять у жодну фракцію, ще сім депутатських мандатів вакантні.
Путін призначив вибори депутатів Держдуми на 19 вересня.