Європейський суд із прав людини об'єднав позови України та Нідерландів до Росії
Заступник міністра юстиції України Іван Ліщина заявив, що рішення про приєднання скарги Нідерландів проти Росії до української справи може затягнути її розгляд.
Велика палата Європейського суду з прав людини приєднала два міждержавні позови до справи України проти Росії у зв'язку зі збройною агресією на Донбасі. Про це 30 листопада повідомив заступник міністра юстиції України – уповноважений із питань ЄСПЛ у Міністерстві юстиції України Іван Ліщина у Facebook.
"Відбувся цікавий розвиток подій у міждержавній справі України проти Росії №8019/16 (стосовно Східної України). Велика палата ЄСПЛ повідомила, що вирішила приєднати до цієї справи ще позов України проти Росії №43800/14 (це щодо дітей із державних закладів, яких незаконно вивозили до Росії на початку війни) та позов Нідерландів проти Росії №28525/20 (це стосовно рейсу MH17)", – заявив Ліщина.
За його словами, тепер справа дістала назву "Україна та Нідерланди проти Росії". Ліщина зазначив, що для України це рішення має як плюси, так і мінуси.
"Плюси в тому, що в голландській справі більше матеріалів щодо рейсу MH17, яких нам свого часу не дали, посилаючись на таємницю слідства. Тепер ці матеріали будуть і в нашій справі. По-друге, приєднання другого заявника до справи підсилює її контекст: порушення прав людини з боку РФ у ході вторгнення на суверенну українську територію", – додав він.
Водночас рішення може затягнути розгляд справи, зазначив заступник міністра.
"Із мінусів – це може дещо затягнути розгляд справи, бо на сьогодні голландська заява ще навіть не комунікована РФ. Але з огляду на загальну неквапливість ЄСПЛ при розгляді таких справ, таке затягування навряд чи можна вважати серйозним ризиком. У будь-якому випадку ми проситимемо ЄСПЛ прискорити розгляд голландської справи з тим, щоб об’єднання заяв, яке Україна підтримує, не призвело до затягування розгляду її скарг", – підсумував Ліщина.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.