Євросоюз підтвердив, що не визнає Голанські висоти територією Ізраїлю, незважаючи на позицію Трампа
Позиція ЄС щодо територіальної належності Голанських висот залишається незмінною, і країни Європи не визнають суверенітету Ізраїлю над цією територією, незважаючи на заяву президента США Дональда Трампа.
Євросоюз підтвердив, що не визнає суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами, незважаючи на заяву президента США Дональда Трампа про необхідність такого рішення. Про це повідомила в коментарі інформагентству Reuters прес-секретар ЄС 22 березня.
У ЄС підкреслили, що позиція Європи залишилася колишньою: Євросоюз не визнає суверенітету Ізраїлю над окупованими територіями і не вважає їх частиною Ізраїлю.
У 1967 році внаслідок Шестиденної війни з Єгиптом, Сирією, Йорданією, Іраком і Алжиром Ізраїль розбив сили арабських держав, що переважали, і розширив свої території. Було захоплено Синайський півострів, сектор Газаи, Західний берег річки Йордан, Східний Єрусалим і Голанські висоти, окрім східної частини. Під тиском ООН частину захоплених територій Ізраїлю довелося очистити, однак Голанські висоти залишилися під його контролем і в грудні 1981 року Кнесет ухвалив резолюцію про поширення ізраїльської юрисдикції на їхню територію.
ООН не визнала окупацію Ізраїлем Голанських висот. Щорічно Генасамблея ухвалювала резолюцію з її засудженням. У 2018 році США вперше проголосували проти резолюції Генасамблеї ООН (раніше американська делегація утримувалася).
21 березня президент США Дональд Трамп закликав світ визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху подякував Трампу за його ініціативу і заявив, що американський президент "увійшов в історію".
22 березня Ліга арабських держав, Сирія, Туреччина, Іран і Російська Федерація засудили намір США.