Євросоюз посилив санкції щодо КНДР
Європейський союз посилив санкції щодо КНДР, виконуючи резолюцію Ради Безпеки ООН, ухвалену у відповідь на реалізацію в Північній Кореї ядерної програми.
Євросоюз посилив санкції проти КНДР згідно з останньою резолюцією, ухваленою Радою Безпеки ООН. Про це повідомляють на сайті Ради ЄС.
Згідно з документом, буде посилена заборона на експорт у КНДР будь-яких нафтопродуктів. Дозволену квоту експорту скорочено з 2 млн барелів до 0,5 млн барелів на рік.
Також заборонено імпорт із КНДР продовольчих і сільськогосподарських продуктів, машин, електрообладнання, каменю та деревини, експорт у КНДР будь-якої промислової техніки, транспортних засобів, а також заліза, сталі та інших металів.
Уводять обмежувальні заходи щодо морських суден у випадках, де "є розумні підстави вважати, що судно було залучено із порушенням санкцій ООН".
На вимогу ЄС на батьківщину протягом 24 місяців мають повернутися всі зайняті у країнах ЄС робітники із КНДР.
Окрім того, ще 55 фізичних осіб і дев'ять організацій із КНДР Євросоюз заніс до санкційного списку автономно (окрім раніше занесених до списку 79 фізичних і 54 юридичних осіб).
"ЄС виконує всі резолюції РБ ООН, ухвалені у відповідь на ядерні програми та інші програми з ядерної зброї, зброї масового знищення та балістичних ракет КНДР, і працює над забезпеченням їх ефективного дотримання всіма державами – членами ООН. Окрім того, ЄС увів автономні обмежувальні заходи проти КНДР, доповнивши і посиливши режим санкцій ООН", – ідеться в рішенні Ради ЄС.
Із 2006 року КНДР здійснила шість випробувань ядерної зброї. Країна також запускала балістичні ракети.
Рада Безпеки ООН 11 вересня 2017 року ухвалила резолюцію про посилення санкцій щодо Північної Кореї, установивши заборону на експорт північнокорейського текстилю, а також жорсткі ліміти на постачання в країну нафтопродуктів, зокрема сирої нафти та конденсатів.
22 грудня Рада Безпеки ООН знову посилила санкції проти КНДР.
23 лютого 2018 року США ввели найбільший із запроваджених пакетів санкцій проти КНДР.