Євросоюз продовжив ще на рік санкції проти фізичних і юридичних осіб із Білорусі
Рішення ухвалили 24 лютого "на основі щорічного огляду і з урахуванням серйозності ситуації, яка залишається у країні, та причетності країни до російської агресії проти України".
Санкції продовжують до 28 лютого 2024 року, у списку – 195 фізичних і 34 юридичні особи.
Євросоюз оновив дані щодо двох юридичних осіб (компанії "Сінезіс", яка, за даними ЄС, надала білоруській владі платформу для розпізнавання осіб, котру використовують під час репресій, а також Білоруської калійніої компанії, "одного з найбільших джерел доходів режиму [Олександра] Лукашенка [який перебуває при владі в Білорусі з 1994 року]") і 25 фізичних осіб.
Серед таких фізосіб – колишній міністр інформації Білорусі, а наразі "заступник глави адміністрації президента" Ігор Луцький, причетний до перекриття доступу до незалежних сайтів.
Контекст:
Європейський союз та інші країни й організації почали масово вводити санкції проти Білорусі після президентських виборів у цій країні 9 серпня 2020 року і подальших переслідувань учасників акцій протесту.
У 2020–2021 роках було введено п'ять пакетів санкцій, у санкційному списку опинився зокрема сам Лукашенко.
2022 року Євросоюз наклав на Білорусь низку санкцій за причетність до військового вторгнення Росії в Україну. Зокрема, обмеження ввели проти низки білоруських банків, яким заборонили користуватися міжнародною міжбанківською системою SWIFT, і центрального банку Білорусі. ЄС також заборонив ввезення в Білорусь банкнот євро і наклав обмеження на торгівлю з нею.