Євросоюз вирішив не заносити Україну до списку країн, безпечних для подорожей

9 листопада Євросоюз офіційно видалив Україну із "зеленого списку" подорожей
Фото: ЕРА

Європейський союз ухвалив рішення не заносити Україну до списку країн, безпечних для подорожей. Про це йдеться у заяві, опублікованій 18 листопада на сайті Європейської ради.

За даними ЄС, до оновленого переліку було занесено Індонезію.

Тож у "зеленому списку" Євросоюзу зараз Аргентина, Австралія, Бахрейн, Канада, Чилі, Колумбія, Індонезія, Йорданія, Кувейт, Намібія, Нова Зеландія, Перу, Катар, Руанда, Саудівська Аравія, Південна Корея, Об'єднані Арабські Емірати, Уругвай та Китай (за умови підтвердження взаємності).

Як зазначили в Раді ЄС, цей список має рекомендаційний характер. Він також поширюється на країни Шенгенської угоди (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія).

Контекст:

Єврокомісія 3 травня запропонувала країнам – членам ЄС послабити обмеження на в'їзд для поїздок через несуттєві причини для іноземців, які зробили щеплення проти коронавірусної інфекції. Порядок перетину кордонів країни Євросоюзу визначають самостійно. Органи ЄС дають лише рекомендації. Посли 27 країн – членів Європейського союзу 11 червня погодилися відкрити кордони для туристів, повністю вакцинованих проти коронавірусної інфекції.

14 липня в Євросоюзі ухвалили рішення відкрити кордони для громадян України, занісши країну до списку держав, безпечних для подорожей.

Під час ухвалення рішення про збереження країни в "зеленому списку" Рада ЄС керується такими критеріями: не більше ніж 75 нових випадків COVID-19 на 100 тис. жителів упродовж останніх 14 днів; стабільна ситуація чи тенденція до зменшення кількості нових випадків; не менше ніж 300 тестів на 100 тис. жителів, проведених за тиждень; не більше ніж 4% позитивних результатів серед цих тестів. Враховують також прогрес із вакцинації населення та наявність особливо небезпечних штамів вірусу.

Після цього в Україні поступово погіршувалась епідемічна ситуація, заявляв 4 серпня заступник міністра охорони здоров'я – головний санлікар України Ігор Кузін. Улітку у країні фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні показник зріс у рази. Четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, повідомив 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

9 листопада Євросоюз офіційно видалив Україну із "зеленого списку" подорожей. Рішення ухвалили у зв'язку зі зростанням у країні захворюваності на коронавірусну інфекцію. Водночас кожна країна член Європейського союзу має право "скасувати тимчасові обмеження на несуттєві поїздки до Євросоюзу для повністю вакцинованих мандрівників", наголошують на сайті Ради ЄС.

Низка країн – членів ЄС залишили в'їзд для українців відкритим.