Євросоюз заніс у санкційний список 31 білоруського посадовця, але не Лукашенка

Прізвища Лукашенка у санкційному списку немає
Фото: ЕРА

Кілька дипломатів країн Євросоюзу сказало, що рішення стосовно введення санкцій проти посадовців Білорусі офіційно ухвалять 21 вересня, наступного дня вони набудуть чинності. У санкційному списку не буде президента країни Олександра Лукашенка, повідомило агентство Reuters.

Євросоюз має намір у вересні ввести економічні санкції проти 31 білоруського посадовця. Про це повідомило агентство Reuters 7 вересня з посиланням на трьох дипломатів ЄС.

Дипломати розповіли, що рішення щодо введення санкцій офіційно ухвалять 21 вересня, а наступного дня (22 вересня) вони набудуть чинності.

Спочатку санкції погодили для 14 осіб, але багато держав вирішило, що цього недостатньо. У підсумку ЄС досяг угоди ще стосовно 17 осіб, повідомило агентство.

За даними Reuters, це високопосадовці, відповідальні за вибори, насильство та репрессії. Серед них – глава МВС Білорусі Юрій Караєв і один із його заступників, деякі інші міністри, представники Центрвиборчкому, спецслужб і судових органів.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко у санкційний список ЄС не потрапив, тому що Німеччина хоче більше часу для діалогу і "залишити відкритою можливість його додавання у список на пізнішому етапі", пише агентство.

Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петржичек заявляв 7 вересня про введення санкцій проти чиновників Білорусі 21 вересня. Він розкритикував санкції країн Балтії проти Білорусі, назвавши їх неефективними. За його даними, у перший список санкцій внесуть 20 осіб.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифікували. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів було затримано приблизно 8 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Литва, Латвія й Естонія 31 серпня першими у світі ввели персональні санкції для влади Білорусі після виборів і придушення мирних протестів у країні. Балтійські держави зробили персонами нон ґрата 30 білоруських посадовців, включно з Лукашенком.

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу 28 серпня домовилися ввести санкції проти білоруських високопосадовців через фальсифікації виборів і насильство проти мітингувальників.

Україна ухвалить рішення про санкції проти Білорусі, коли обмеження введе ЄС, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.