Юридичних механізмів для відставки Аграмунта без його згоди немає – Ар'єв

Питання про звільнення Аграмунта з посади було порушено після того, як він 20 березня на чолі делегації депутатів асамблеї і Держдуми Росії прибув у Сирію
Фото: ЕРА

Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи розгляне питання внесення змін у процедуру імпічменту президента і віце-президента асамблеї, однак цю процедуру не може бути застосовано до чинного президента ПАРЄ Педро Аграмунта, заявив голова української делегації в асамблеї Володимир Ар'єв.

2 червня в Парижі регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) розглядатиме внесення змін у процедуру імпічменту президента і віце-президента асамблеї.

Про це "Радіо Свобода" повідомив один з учасників засідання бюро ПАРЄ, голова української делегації в асамблеї Володимир Ар'єв.

"На жаль, ця процедура зможе бути застосована лише проти наступного президента ПАРЄ, а юридичних механізмів для відставки чинного президента Педро Аграмунта без його згоди немає", – підкреслив Ар'єв.

За його словами, 2 червня будуть розглядати можливість уже зараз обмежити право очолювати заходи в межах ПАРЄ президенту асамблеї, якому висловили недовіру.

"Зараз йде серйозна дискусія щодо подальших дій всередині Єдиної народної партії (вочевидь, ідеться про Європейську народну партію. – "ГОРДОН"), яка делегувала Аграмунта на головування. Можу сказати, що на наступному засіданні у Страсбурзі до нього не буде такого толерантного ставлення", – переконаний голова української делегації в ПАРЄ.

Питання про звільнення Аграмунта з посади було порушено після того, як він 20 березня на чолі делегації депутатів асамблеї і Держдуми Росії прибув до Сирії.

Організували візит депутати Держдуми, незважаючи на те, що РФ позбавлена в ПАРЄ права голосу. Аграмунт стверджував, що поїздка в Сирію була узгоджена з іспанським урядом, проте в Мадриді його слова спростували.

25 квітня джерела у ПАРЄ повідомили, що іспанський політик Аграмунт може подати у відставку 27 квітня – відразу після виступу на асамблеї короля Іспанії Феліпе VI, але цього не сталося.

28 квітня бюро асамблеї висловило недовіру Аграмунту і відмовило у дозволі здійснювати візити, робити заяви і проявляти іншу активність від імені ПАРЄ.