Юристи Twitter оприлюднили листування Маска: він назвав придбання безглуздим, "якщо ми рухаємося до третьої світової війни"

Маск погодився на купівлю компанії за два тижні до надсилання повідомлень про можливу війну

Фото: ЕРА
Засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск міг відмовитися від придбання Twitter через вторгнення Росії до України. Про це свідчить листування американського мільярдера з банкіром Morgan Stanley, яке продемонстрували в суді юристи Twitter, пише Business Insider.

Morgan Stanley частково профінансував придбання. У повідомленні мільярдер написав, що воно не має сенсу, "якщо наближається третя світова війна".

"Пригальмуймо на кілька днів. Завтрашня промова [президента Росії Володимира] Путіна дуже важлива", – написав Маск 8 травня, маючи на увазі виступ російського президента 9 травня.

"Немає сенсу купувати Twitter, якщо наближається третя світова війна", – підсумував він.

Адвокати Twitter використовують листування Маска, щоб довести: мільярдер хоче відмовитися від купівлі соцмережі за $44 млрд з особистих причин, а не через побоювання, пов'язані із фейковими акаунтами, пояснює Bloomberg. Маск погодився на придбання компанії за два тижні до відправлення повідомлень про промову Путіна, уточнює агентство.

Адвокат Маска Алекс Спіро у відповідь заявив, що будь-який бізнесмен був би занепокоєний впливом потенційної війни на фондовий ринок. Адвокат додав, що слова Маска вирвали з контексту, пише Business Insider.

Контекст:

4 квітня агентство Bloomberg написало, що Маск купив 9,2% акцій Twitter і став найбільшим акціонером компанії. Після того як дані про придбання було розкрито у звіті регулювальних органів, акції компанії зросли на 27%.

14 квітня бізнесмен зробив пропозицію повністю купити соцмережу Twitter, оскільки, на його думку, компанія потребує перетворення. Він запропонував за 100% акцій Twitter ціну $43,4 млрд.

25 квітня Маск уклав угоду про придбання Twitter Inc, і компанія прийняла його "найкращу й остаточну пропозицію" у $44 млрд.

13 травня Маск зупинив купівлю Twitter, пославшись на розгляд кількості ботів у соцмережі. 7 червня він опублікував відкритий лист до Twitter із погрозою розірвати угоду, якщо не отримає даних про ботів.

8 липня мільярдер повідомив, що компанія так і не надала інформацію про підроблені або спам-акаунти на платформі. Через це він вирішив припинити оформлення угоди з придбання.

12 липня Twitter подала позов проти Маска, а його поведінку назвала "недобросовісною".

Цивільний суд штату Делавер (США) у жовтні проведе прискорений розгляд позову Twitter проти Маска. Судовий процес триватиме п'ять днів. Як зазначила суддя, довша "невизначеність" щодо угоди зашкодить Twitter.

30 серпня юристи Маска подали до суду документи, які нібито свідчать про "безвідповідальне поводження з даними користувачів Twitter", що також могло стати приводом для відмови від угоди.