Канада вишле чотирьох російських дипломатів, яких ідентифікували як розвідників
На знак солідарності з Великобританією й у відповідь на отруєння в Солсбері російського розвідника Сергія Скрипаля і його дочки міністерство закордонних справ Канади вишле з країни чотирьох російських дипломатів, які працюють під дипломатичним прикриттям.
Канада слідом за США та країнами Європейського союзу також вирішила вжити заходів щодо російських дипломатів у зв'язку з отруєнням у Великобританії колишнього шпигуна з РФ Сергія Скрипаля та його дочки. Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ Канади Христі Фріланд, оприлюдненій на сайті відомства.
"Сьогодні Канада вживає заходів щодо семи російських працівників. Ми висилаємо чотирьох дипломатів РФ, що працюють у посольстві РФ в Оттаві і Генконсульстві РФ у Монреалі. Цих чотирьох ідентифікували як офіцерів розвідки, які використовують статус дипломата, щоб підривати безпеку Канади і втручатися в нашу демократію", – зазначила Фріланд.
Вона додала, що ухвалено рішення відхилити заявки ще трьох росіян, яких російський уряд хотів включити до своєї дипломатичної місії в Канаді.
"Ми вживаємо цих заходів на знак солідарності зі Сполученим Королівством", – підкреслено в заяві.
Сьогодні стало відомо, що президент США Дональд Трамп наказав вислати з країни 60 російських дипломатів. Крім того, Сполучені Штати закривають Генконсульство РФ у Сіетлі. 14 країн Євросоюзу також вишлють російських дипломатів.
4 березня 2018 року 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння в британському Солсбері.
Слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон уважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії.
Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини, Австралії та інших країн.
Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і вимагала надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.
14 березня влада Британії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ.
17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.
22 березня лідери Європейського союзу вирішили відкликати для консультацій посла ЄС у Москві, німецького дипломата Маркуса Едерера.
Сьогодні президент України Петро Порошенко повідомив, що Київ висилає 13 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням Скрипаля.
Скрипаль – колишній офіцер російської розвідки. У 2006 році його засудили за передавання Британії даних про російських агентів у Європі. У 2010 році в результаті обміну шпигунами між США і Росією Скрипаля помилували. У межах цього самого обміну в Росію повернулася шпигунка Анна Чапман. Скрипалю надали притулок у Великобританії. Будинок у Солсбері колишній шпигун придбав у 2011 році.