Канада почала процес екстрадиції фіндиректора Huawei
У міністерстві юстиції Канади заявили, що є достатньо підстав для екстрадиції до США фінансового директора і дочки засновника китайської компанії Huawei Мен Ванчжоу.
Канада офіційно розпочала процес екстрадиції фінансового директора і дочки засновника китайської компанії Huawei Мен Ванчжоу, повідомляє телеканал CTV News.
У міністерстві юстиції Канади заявили, що рішення про початок процесу екстрадиції Мен Ванчжоу було ухвалено після "ретельного розгляду" доказів у її справі. У відомстві підкреслили, що є достатньо підстав, щоб передати справу про екстрадицію Мен Ванчжоу на розгляд судді.
Остаточне рішення про видання фіндиректора китайської компанії США ухвалить канадський міністр юстиції Девід Ламетті, зазначає телеканал.
Мен Ванчжоу затримали 1 грудня 2018 року. За даними ЗМІ, її заарештували через незаконні транзакції через банк HSBC, обвинувачений у переказах коштів у країни, на які поширюються американські санкції.
10 грудня стало відомо, що Мен Ванчжоу попросила звільнити її під заставу за станом здоров'я.
Увечері 11 грудня її відпустили під заставу 10 млн канадських доларів ($7,5 млн).
28 січня виконувач обов'язків американського генпрокурора Метью Вітакер висунув китайській компанії Huawei обвинувачення в діях, які загрожують національній безпеці США. За словами Вітакера, йдеться про 10 федеральних злочинів, пов'язаних із викраденням 2012 року інформації про робота, якого використовували для тестування мобільних телефонів. Окрім того, Huawei додатково обвинуватили у 13 злочинах, до яких можуть бути причетні фінансовий директор компанії Мен Ванчжоу, філія в Ірані та дочірня компанія у США.
Компанія Huawei відкинула можливу причетність до злочинів, у яких обвинуватила її влада США.
Huawei Technologies Co. Ltd. – одна з найбільших світових компаній у сфері телекомунікацій. Заснована 1987 року. Виробляє обладнання для бездротових мереж, мережеві пристрої, апаратне забезпечення, термінали, смартфони і планшети. У 2017 році дохід компанії сягнув $92,5 млрд, а чистий прибуток становив $7,3 млрд.