Канада в липні відкриє свої кордони для вакцинованих туристів

Дозвіл на в'їзд почне діяти з 5 липня
Фото: EPA
Уряд Канади ухвалив рішення з 5 липня відкрити свої кордони для вакцинованих туристів. Про це повідомляють на сайті уряду країни.

Щоб його вважали повністю вакцинованим, мандрівнику мають ввести дві вакцини або комбінацію вакцин, схвалену урядом Канади, щонайменше за 14 днів до в'їзду у країну.

Зазначають, що на вакцинованих туристів не поширюватиметься вимога про карантин або ПЛР-тестування восьмого дня.

Окрім того, мандрівники, яким ввели дві дози вакцини проти COVID-19 та які прибувають літаком, не зобов'язані зупинятися в дозволених урядом готелях.

У Канаду пускатимуть мандрівників, вакцинованих препаратами компаній Pfizer, Moderna, AstraZeneca/Covishield і Janssen (Johnson & Johnson). Документи, що підтверджують вакцинацію, має бути оформлено англійською, французькою мовами або із завіреним перекладом.

Також туристи повинні мати паперову або цифрову копію документації про вакцинацію й надавати інформацію, пов'язану із COVID-19, в електронному вигляді через ArriveCAN до прибуття в Канаду. Водночас вакциновані мандрівники мають, як і раніше, зробити попередній ПЛР-тест і тестування після прибуття.

Для мандрівників, які не пройшли повної вакцинації, жодних змін у чинних прикордонних заходах Канади немає. Вони мають і далі дотримуватися дійсних вимог із тестування й карантину та надавати інформацію, пов'язану із COVID-19, в електронному вигляді через ArriveCAN до прибуття в Канаду.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У Канаді схвалено вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech, Moderna і Johnson & Johnson (Janssen). Станом на 17 червня у країні зробили понад 30,8 млн щеплень. Хоча б одну дозу щеплення ввели 61,34% населення (23,3 млн), повністю вакциновано 8,02% (3 млн).

Департамент охорони здоров'я Канади підтвердив зв'язок між вакцинацією препаратом проти COVID-19 компанії AstraZeneca (зокрема й Covishield, який виробляють в Індії) та утворенням тромбів. У заяві відомства від 14 квітня повідомляли, що дуже рідкісні випадки тромбозу можуть бути пов'язаними зі введенням вакцини.

У березні понад 10 країн заявляли про зупинення застосування вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca або окремих її партій. У деяких країнах з'явилися повідомлення про випадки тромбозу у пацієнтів, яким ввели вакцину. Інші держави заявляли, що таких випадків не фіксували, проте зупиняють вакцинацію цим препаратом як запобіжний захід.

Комітет з оцінки ризиків фармаконагляду ЕМА 18 березня заявив, що плюси вакцини AstraZeneca в боротьбі з коронавірусною інфекцією все ще переважають ризики. Такі висновки зробили після завершення попереднього розгляду повідомлень про тромби в людей, яким зробили щеплення цим препаратом. 7 квітня EMA занесло утворення тромбів у список дуже рідкісних побічних ефектів від вакцини AstraZeneca.

За даними ЕМА, клінічні дослідження вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca засвідчили, що вона ефективна в запобіганні COVID-19 у людей віком від 18 років. Спершу ефективність вакцини встановили на рівні приблизно 60%, але в березні AstraZeneca оновила своє дослідження й підняла ефективність до 76%.

На початку червня в Канаді дозволили використовувати різні COVID-вакцини під час першого й другого щеплення.