Канада відремонтує ще п'ять турбін для "Північного потоку" – ЗМІ

Канада передала турбіну Siemens, необхідну для "Північного потоку", до Європи
Фото: EPA

Німецький промисловий гігант Siemens дістав від Канади дозвіл на ремонт п'яти турбін для газопроводу "Північний потік" протягом наступних двох років, повідомляє Globe and Mail із посиланням на джерела в уряді.

Співрозмовники видання розповіли, що міністерство внутрішніх справ Канади надало Siemens Energy звільнення від санкцій Канади щодо Росії на два роки.

Це дає можливість компанії передавати турбіни з газопроводу "Північний потік", контрольний пакет акцій якого належить російському "Газпрому", на об'єкти Siemens Canada в Монреалі для регулярного ремонту і технічного обслуговування.

"Siemens Canada скерує турбінне обладнання до Німеччини, уряд якої потім передасть його Росії. Непрямий маршрут повернення може дати Канаді змогу заявити, що вона не порушила своїх санкцій", – зазначають журналісти.

Водночас одне з джерел наголосило, що домовленість із Siemens дає можливість уряду Канади відкликати дозвіл на зняття санкцій у будь-який час.

Також співрозмовники журналістів розповіли, що ще одну турбіну Siemens, яка раніше застрягла в Канаді через санкції, уже передали до Європи.

Контекст:

Із 16 червня 2022 року російський "Газпром" знизив обсяг прокачування газу до Європи через "Північний потік" до 67 млн м&³3; на добу. Він пояснив це "несвоєчасним поверненням компанією Siemens газоперекачувальних агрегатів із ремонту, виробленням міжремонтного ресурсу ГПА та виявленими технічними несправностями двигунів".

7 липня міністр економіки Німеччини Роберт Габек попросив Канаду якнайшвидше повернути турбіну, яка перебуває на ремонті. 9 липня уряд Канади задовольнив прохання Німеччини. Це рішення підтримали США та країни ЄС.

Президент України Володимир Зеленський назвав рішення неприпустимим винятком із санкцій.

Генеральний директор компанії "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон пояснив, що для нарощування обсягів постачання газу до Європи у РФ є всі можливості. За його словами, навіть після повернення турбіни "Газпром" знайде привід і надалі скорочувати постачання у ЄС.