Канада ввела санкції проти дев'ятьох російських посадовців через отруєння і ув'язнення Навального
Міністерство закордонних справ Канади 24 березня ввело санкції проти Росії через отруєння і вирок опозиціонеру Олексієві Навальному. Про це повідомила пресслужба МЗС Канади.
У міністерстві зазначили, що в Росії вчиняють "грубі й систематичні порушення прав людини".
Під санкції потрапили:
- директор Федеральної служби безпеки Олександр Бортников;
- перший заступник глави адміністрації президента Росії Сергій Кирієнко;
- директор Росгвардії Віктор Золотов;
- начальник управління президента із внутрішньої політики Андрій Ярін;
- заступники міністра оборони Олексій Криворучко і Павло Попов;
- повноважний представник у Сибірському федеральному окрузі Сергій Меняйло;
- керівник Федеральної служби виконання покарань Олександр Калашников;
- керівник Генеральної прокуратури Ігор Краснов.
"Сьогодні Канада наклала санкції на дев'ятьох російських посадових осіб, причетних до замаху на Навального, його судового переслідування, і тих, хто змусив замовкнути росіян, які протестували проти його лікування", – заявив міністр закордонних справ Канади Марк Гарно на своїй сторінці у Twitter.
У тексті пресрелізу, опублікованого на сторінці Гарно у Twitter, повідомляють, що уряд РФ неодноразово демонстрував своє небажання поважати основні права свого народу і вирішувати проблеми, про які неодноразово заявляла міжнародна спільнота.
"Поряд із партнерами Канада й далі продовжуватиме посилювати тиск на російський уряд з метою беззастережного звільнення Навального і його прибічників, яких незаконно засудили. Грубі порушення прав людини в Росії не залишаться без відповіді", – заявив міністр.
Навальний із серпня 2020 року проходив лікування і реабілітацію в Німеччині. Літак, яким він летів із Томська в Москву, екстрено сів в Омську 20 серпня через погіршення стану політика. Навальний спочатку був у лікарні в Омську, а 22 серпня його доправили до берлінської клініки "Шаріте". Політик був у комі протягом 18 днів.
Навальний повернувся в Росію з Німеччині 17 січня 2021 року. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом Путіна.
Відразу після повернення його затримали в аеропорту "Шереметьєво" у справі "Ів Роше" і заарештували на 30 діб (у межах справи йому дали умовний строк, і він мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).
Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.
20 лютого Бабушкінський суд Москви відмовився виконувати рішення ЄСПЛ і звільнити Навального й визнав законним рішення про заміну політику умовного строку на реальний.
Наприкінці лютого Навального етапували у виправну колонію №2 в місті Покров Владимирської області.
Згодом стало відомо, що Навальний проходив карантин у СІЗО-3 у Кольчугіні перед відправленням у ВК-2 в Покрові. Опозиціонер був у в карантинній камері ще із двома ув'язненими.
15 березня Навальний підтвердив, що його перевели до виправної колонії в місті Покров Владимирської області. Він написав, що російській тюремній системі вдалося його здивувати.
"Не уявляв, що можна влаштувати справжній концтабір за 100 км від Москви", – написав політик.