Капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Табах: Якщо Путін склеїть ласти і не призначить наступника, може початися проблема
У листопаді британський таблоїд The Sun написав про ймовірну відставку президента РФ Володимира Путіна на початку 2021 року нібито через хворобу Паркінсона. Капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Юрій (Гаррі) Табах сказав, що, зважаючи на ситуацію у РФ, "із Путіним явно щось не гаразд".
У Росії вже почалася боротьба за владу, заявив капітан 1-го рангу ВМС США у відставці Юрій (Гаррі) Табах в ефірі Obozrevatel TV, коментуючи слова ведучого про ймовірну хворобу президента РФ Володимира Путіна, через яку той у 2021 році нібито може покинути пост глави держави.
"У мене немає жодних доказів, але, беручи до уваги те, що я бачу у відкритих джерелах, те, що відбувається у збройних силах і що відбувається в розвідці Росії, я бачу, що з Путіним явно щось не гаразд. Щось там іде не так. Уже почалася якась боротьба, якась метушня за владу. Це може призвести до негативних наслідків і позначитися на всіх нас, особливо на Україні", – сказав він.
Табах припустив, що наступницею Путіна може стати одна з його дочок.
"Я думаю, що все-таки буде хтось із його близького оточення, можливо, навіть дочка або ще хтось. Тому що на [опозиційному політику Олексієві] Навальному вже стоїть тавро, що він держдепівець, куплений американцями, [Джорджем] Соросом. А ось такий "чистий", як [міністр оборони РФ Сергій] Шойгу або дочка [Путіна], – це я бачу", – зазначив він.
На думку американського офіцера, у РФ знищено систему мирного передання влади.
"Там почнеться міжусобиця, всі ці губернатори, олігархи почнуть тремтіти і зводити рахунки одне з одним. Ось це небезпечно. Тому що найгірше, що Путін зробив для Росії, – це те, що він знищив усі демократичні інститути. Немає жодної системи, щоб передати владу мирно. Він знищив цей механізм. Якщо він поставить когось сам, доки він живий, то все буде нормально. Але якщо він склеїть ласти й нікого не призначить, тоді, звичайно, може початися проблема", – додав Табах.
Путіна обрали на пост президента РФ у 2000 році. Після двох строків, у 2008 році, він перейшов на посаду глави уряду РФ, а президентом став Дмитро Медведєв. У 2012 році Путіна знову обрали главою держави, також він виграв президентські вибори 2018 року.
20 січня 2020 року Путін вніс проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одностайно ухвалили в першому читанні 23 січня й остаточно затвердили 14 березня.
Держдума РФ, зокрема, підтримала поправку про занулення президентських каденцій Путіна, що дасть йому можливість залишитися при владі після 2024 року, коли закінчується його четвертий президентський строк. Отже, він зможе обіймати посаду президента до 2036 року, коли йому виповниться 84 роки.
31 жовтня Путін вніс до Держдуми законопроєкт, який дозволить йому стати довічним сенатором. Парламент ухвалив його 9 грудня, за два тижні Путін підписав його.
Про ймовірну відставку Путіна на початку 2021 року нібито через хворобу Паркінсона писав британський таблоїд The Sun у листопаді. Спікер глави Кремля Дмитро Пєсков назвав публікацію "повною нісенітницею".