Караджич подав апеляцію на вирок суду ООН у Гаазі
20 березня Механізм ООН для міжнародних трибуналів у Гаазі, який розглянув апеляції на вирок Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії, збільшив строк покарання колишньому лідеру боснійських сербів 73-річному Радовану Караджичу із 40 років до довічного ув'язнення. Захист Караджича подав апеляцію.
Засуджений до довічного ув'язнення за військові злочини і злочини проти людяності екс-лідер боснійських сербів Радован Караджич подав апеляцію в Міжнародний суд ООН. Про це повідомляє видання Республіки Сербської Vecernje Novosti.
Караджич просить повернути його справу на розгляд для повторного винесення вироку. Він вважає, що судді порушили його права людини, винісши йому жорсткіший вирок.
Відповідно до статуту Міжнародного остаточного механізму ООН для кримінальних трибуналів, право апеляції на остаточне рішення не передбачено. Перегляд може відбутися тільки в разі появи нових доказів. Однак адвокат Караджича Пітер Робінсон наполягає, що довічне ув'язнення для Караджича перевищує термін, установлений статутом суду.
24 березня 2016 року Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії засудив Караджича до 40 років в'язниці за військові злочини і злочини проти людяності. За підсумками розгляду на Караджича поклали відповідальність за масові вбивства, зокрема геноцид Сребрениці (приблизно 8 тис. загиблих), облогу міста Сараєва, під час якої загинуло приблизно 12 тис. осіб, захоплення заручників і примусове переселення жителів Боснії і Герцеговини.
Апеляції на вирок подали як прокурори Міжнародного трибуналу, так і адвокати колишнього президента невизнаної Республіки Сербської в Боснії і Герцеговині.
Механізм ООН, який розглядав апеляцію, постановив, що покарання було занадто м'яким і невідповідним до тяжкості злочинів, скоєних Караджичем. Довічне позбавлення волі – вища міра покарання, яку може застосувати суд ООН.
20 березня Караджича засудили до довічного ув'язнення.
Трибунал у Гаазі розглядав справи, пов'язані з військовими конфліктами в Югославії в 1991–1996 роках, у Косові в 1997–1998 роках і Македонії у 2001 році. У всіх цих подіях брали участь п'ять сторін: серби, хорвати, мусульмани-боснійці, албанці, македонці. Міжнародний трибунал закінчив свою роботу в грудні 2017 року.