Касьянов: Політика Путіна вкладається у три принципи: підкуп, шантаж та провокація. Так навчали у школі КДБ, він мені сам казав
На початку президентства Володимир Путін намагався показати себе демократом, але насправді він завжди в роботі використовував кадебешні прийоми, навіть коли ухвалив рішення напасти на Україну, сказав у інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону російський опозиційний політик, колишній глава уряду РФ Михайло Касьянов.
Касьянов тісно спілкувався з Путіним у 2000–2004 роках: тоді Путін був президентом, а Касьянов – прем'єром.
"Ми були переконані, що Путін, так само як і ми, виходець із Радянського Союзу, але є людиною із принципами, підтримує демократичний устрій, ринкову економіку тощо. Але Путін фактично, як ми тепер розуміємо, імітував це, вдавав, що є прибічником демократичних принципів. Сьогодні [перед нами] інший Путін – реальний офіцер КДБ", – вважає Касьянов.
Він закликав звернути увагу на специфіку роботи спецслужб, до яких раніше Путін належав (він працював в органах КДБ СРСР у 1975–1991 роках).
"Люди спеціальних служб – це не армійські генерали, які готові на полі бою за свою правду, у яку вірять, гинути або битися до кінця. Що таке КДБ? Це підкуп, шантаж та провокація. Так навчали у школі КДБ, Путін мені сам про це казав. Ви подивіться, будь-яка політика Путіна укладається у ці три принципи: спочатку підкуп, потім шантаж, потім провокація. Провокація означає не брати на себе відповідальність, спровокувати конфлікт і вискочити з нього", – сказав Касьянов.
Він переконаний, що саме цими принципами Путін керувався, коли вирішив розв'язати війну проти України.
"Сьогодні він загруз, оскільки він помилився, прорахувався в Україні, в українському народі. Він не розумів, що таким буде самовідданим захист, така мужність буде на полі бою і що Захід так послідовно підтримуватиме [Україну]. Можливо, ще поки недостатньо, однак ми бачимо, яка підтримка і яка трансатлантична єдність. Вона, звісно, шокує Путіна. І від тих шести пакетів санкцій [Євросоюзу], які взагалі були для нього несподіваними, звісно, він просто шаленіє, – сказав Касьянов. – Просто так, як кадебешники робили: спровокувати й вискочити швидко, а хтось інший нехай відповідає, – не вдалося. Тепер він загруз".
Подальший розвиток ситуації зараз залежить лише від мужності українців та підтримки Заходу, продовжив політик.
"Ми не знаємо, яким буде результат і коли це буде. Ми можемо припускати й будувати різні сценарії, але все залежить, звісно, від невтомності та тривалої мужності бійців України і підтримки Заходу тими озброєннями, які можуть довести українську армію до рівня, порівнянного з путінською армією", – сказав Касьянов.
Контекст:
Путін обіймає посаду президента Росії із 2000 року з перервою у 2008–2012 роках, коли він був главою уряду.
2020 року в конституцію РФ внесли зміни, які дозволяють Путіну знову балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року.