Каспаров про протести в Росії: Усі міфи про беззастережну підтримку Путіна руйнуються
Опозиційний політик Гаррі Каспаров уважає, що невдоволення режимом президента Росії Володимира Путіна "пронизує різні верстви суспільства".
Російський опозиційний політик і екс-чемпіон світу з шахів Гарі Каспаров в інтерв'ю DELFI розповів, що нещодавні протести в Росії якісно відрізняються від тих, що були у 2011–2012 роках.
На думку політика, п'ять років тому на акції протесту в Росії виходили переважно представники середнього класу, які виступали "проти повернення Володимира Путіна та жахливої фальсифікації парламентських виборів у грудні 2011 року". Унікальність нових акцій полягає в тому, що "влада нічого нового не робила", уважає Каспаров.
"Навальний зумів каналізувати навіть не так протест, як невдоволення передусім серед молоді. Те, що основу протестувальників становила молодь, навіть тинейджери, які народилися за Путіна, указує на якісну зміну всієї протестної ситуації. До того ж важливо, що це не тільки Москва та Петербург. Практично всі великі міста вчора (мова йде про протести, які відбулися 26 березня. Інтерв'ю опублікували 27 березня. – "ГОРДОН") стали частиною масового протестного руху. Ми можемо говорити, що від Владивостока до Петербурга виходили люди, об'єднані ідеєю неприйняття чинної влади", – заявив Каспаров.
Також він додав, що політик Олексій Навальний став лідером опозиції, тому влада Росії почала діяти жорстко щодо нього.
"Я думаю, що влада піде шляхом тотального розгрому команди Навального, уважаючи, що все зло йде від них. Це просто переводить ситуацію протистояння Кремля та суспільства в іншу площину. Закінчується історія псевдоопозиційних партій", – заявив Каспаров.
На думку політика, "усі міфи про беззастережну підтримку Путіна руйнуються" і телевізійна пропаганда вже не діє, оскільки аудиторія Навального не дивиться телевізора.
Каспаров вважає, що "невдоволення режимом пронизує різні верстви суспільства", але президент Росії Володимир Путін не піде на компроміс.
"Усе, що ми знаємо про Путіна, – це його абсолютна неготовність іти на компроміси, поступки. Він сприймає будь-яку поступку або компроміс як слабкість. Сьогодні він здає прем'єр-міністра Дмитра Медведєва, завтра прийдуть по нього", – додав опозиціонер.
26 березня в Москві, Петербурзі та інших містах Росії відбулися демонстрації з вимогою відставки прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва. Перед початком акції в Москві затримали її ініціатора, опозиціонера Олексія Навального, пізніше – усіх співробітників його фонду. Наступного дня суд заарештував Навального на 15 діб і оштрафував його на 20 тис. руб. (9,4 тис. грн) за організацію мітингу.
У поліції агентству "Интерфакс" заявили, що під час проведення "неузгодженого публічного заходу в центрі Москви" затримали приблизно 500 осіб. Правозахисний медіапроект "ОВД-Инфо" повідомляє про 1030 затриманих.
Приводом для антикорупційних мітингів стала публікація 2 березня розслідування Фонду боротьби з корупцією під назвою "Він вам не Дімон" про "корупційну імперію" Медведєва. У фонді стверджують, що прем'єр-міністр і його оточення створили злочинну схему, засновану на благодійних фондах, якими керують друзі, однокурсники та довірені особи глави уряду.