Казахстанський бізнесмен Сейсембаєв: 1994 року я заробив $13 млн. Мені їх привезли вночі в навантаженому цибулею КамАЗі G

Сейсембаєв: Я ніколи не відчував пієтету перед грошима. Гроші для мене завжди були інструментом
Фото: Маргулан. О жизни и бизнесе / Telegram

Казахстанський бізнесмен Маргулан Сейсембаєв розповів в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, що у нього не було першого мільйона доларів – відразу кілька.

Казахстанський бізнесмен Маргулан Сейсембаєв в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів, що став мільйонером на початку 1990-х.

"У мене не було першого мільйона, відразу кілька. Це був 1994 рік. Це мені було 28 років. 1994 року я заробив не мільйон, а відразу 13 млн. Це була передоплата від узбецького уряду за постачання пшениці. До того ж готівкою", – сказав Сейсембаєв.

Він згадав, що гроші йому привезли вантажівкою.

"Мені їх привезли в КамАЗі. Уночі. У навантаженому цибулею КамАЗі. Просто додому", – сказав бізнесмен, уточнивши, що сума була в рублях.

Журналіст запитав, які в Сейсембаєва були емоції на той момент.

"Ура, завтра будемо закуповувати пшеницю", – відповів бізнесмен.

Сейсембаєв повідомив, що першого мільярда у нього теж не було "одразу чотири було".

"Я ніколи не відчував пієтету перед грошима. Гроші для мене завжди були інструментом. Якщо вам потрібно забити багато цвяхів і вам привезли молоток – ваші відчуття? Ви ж молотку не радієте, а радієте, що тепер зможете бити цвяхи. Так і тут, – зізнався бізнесмен. Те саме щодо мільярда. Чому, як я кажу, першого не було? Тому що в мене до цього були угоди на пів мільярда. Я продавав дві стільникові компанії. Кожна – майже по пів мільярда. Потім банк – раз! – IPO, і він уже відразу 4 млрд коштує".

Він сказав, що коли став мільярдером, теж особливо не відчував емоцій.

"Приїхав із Лондона, до мене прийшов мій друг, ми сіли на гойдалках, пам'ятаю, у дворі, і він каже: "Шо, як?" Я запитую: "Тобто, "як?" – "Ну, як?" Я кажу: "Та що?" – "Ну як відчуваєш?" Я кажу: "Нормально: не хворію, не кашляю". Я думав, до нього чутки дійшли, що я захворів. "Ні, – він каже, – ти як почуваєшся в ролі мільярдера?" Я навіть не фіксував цього моменту. Це не викликало жодних почуттів у мене", – стверджує Сейсембаєв.

Він сказав, що й сьогодні залишається багатою людиною.

"Але це не мільярд?" – запитав Гордон.

"Ні, не мільярд. Мені не потрібен мільярд", – сказав Сейсембаєв.

Він висловив думку, що $100 млн – "саме та цифра, вище за яку немає сенсу заробляти гроші".

Інтерв'ю із Сейсембаєвим вийде сьогодні на YouTube-каналі "В гостях у Гордона". Трансляцію розпочнуть о 18.00.

Сейсембаєв народився 1966 року в Джезказганській області Казахстану в сім'ї чабана. Закінчив Казахський державний університет (спеціальність – правознавство).

1991 року заснував приватну комерційну фірму "Сеймар комерція", яка експортувала казахську пшеницю у країни СНД. Пізніше створив корпорацію "Сеймар", яка займалася виробництвом і продажем продукції птахівництва.

У 2000-х бізнесмен став акціонером і головою "Альянс Банку", що входив до п'ятірки найбільших банків Казахстану і який вважали одним із системотвірних, нагадало "Радио Азаттык". 2009 року банк націоналізували, а Сейсембаєва обвинуватили в розкраданні та відмиванні грошей. Він виїхав за кордон, але після одержання "гарантій недоторканності" повернувся назад, зазначив казахстанський Forbes.

Останніми роками Сейсембаєв займається інвестиціями. 2019 року він увійшов під №33 до рейтингу 50 найвпливовіших бізнесменів Казахстану, складений Forbes.

У серпні 2020 року експрезидент Грузії, голова українського Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі відрекомендував Сейсембаєва як свого потенційного партнера в діяльності Офісу простих рішень і результатів. "У сферу відповідальності Маргулана входитимуть підвищення ефективності процесів забезпечення реформ і законопроєктів, а також уся міжнародна діяльність офісу", – повідомив він.