Кім Чен Ин після невдалих переговорів із Трампом має намір відвідати Росію – ЗМІ
Як заявив колишній глава центру корейських програм ЦРУ Ендрю Кім, який супроводжує процес переговорів із денуклеаризації між президентом США Дональдом Трампом і лідером КНДР Кім Чен Ином, Північна Корея буде "озиратися на Росію" у своїй політиці, повідомили джерела південнокорейського видання Dong-A Ilbo. За словами Кіма, позиція 35-річного лідера Північної Кореї непослідовна.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин має намір відвідати Росію після невдалих переговорів із президентом США Дональдом Трампом, повідомило 21 березня південнокорейське видання Dong-A Ilbo.
Джерела видання розповіли, що таку заяву зробив колишній глава центру корейських програм ЦРУ Ендрю Кім, який супроводжує процес переговорів із денуклеаризації між США і КНДР. 18 березня він відвідав Сеул і провів закритий захід.
За словами Кіма, Кім Чен Ин також хоче продовжити переговори зі США й відвідати Китай, водночас лідер КНДР "має намір озиратися на Росію".
Крім того, колишній співробітник ЦРУ зазначив, що лідерові КНДР – тільки 35 років, і його "позиція непослідовна" в питаннях денуклеаризації, вона "хитається туди-сюди".
27–28 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої відбувся другий американсько-північнокорейський саміт за участю Трампа та Кім Чен Ина. У Білому домі заявили, що лідери двох країн під час саміту підпишуть двосторонній договір, однак делегації не погодили тексту угоди.
Міністр закордонних справ КНДР Лі Йон Хо зазначив, що США на саміті в Ханої висунули додаткові вимоги, через які не було досягнуто згоди. Він не уточнив, про що конкретно йшлося.
Джерела The New York Times повідомили, що американська сторона не погодилася зняти з КНДР санкції, які, на думку Вашингтона, могли призвести до продовження збагачення урану в таємному ядерному центрі поблизу Пхеньяна.
Заступник міністра закордонних справ Північної Кореї Цой Сон Хі 15 березня зазначила, що Кім Чен Ин може зупинити подальші переговори зі США щодо денуклеаризації. Чиновниця сказала, що Пхеньян не має наміру йти на компроміс або продовжувати переговори, якщо тільки США не вживатимуть заходів, співмірних ухваленим КНДР рішенням – 15-місячному мораторію на запуск і випробування ракет.