Кім Чен Ин розтратив на ядерну програму резервні фонди, що дісталися йому від батька
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин вичерпав резервні фонди і не має удосталь коштів для управління країною, повідомила корейська служба RFA із посиланням на джерела.
У зв'язку із проведенням серії випробувань ядерної зброї і ракет, а також на тлі міжнародних санкцій лідер Північної Кореї Кім Чен Ин майже вичерпав резервний фонд, який дістався йому від батька. Про це 25 січня повідомила корейська служба Radio Free Asia із посиланням на два китайські джерела, які мають зв'язки із керівною елітою Північної Кореї.
"Через екстравагантні витрати Кім Чен Ина резервний фонд від його батька, Кім Чен Іра, закінчується", – заявило одне із джерел видання.
Співрозмовники зазначили, що на сьомому році правління лідер Північної Кореї не має достатніх коштів для управління країною.
"Нелегко буде контролювати високопосадовців Північної Кореї, які хитрі, як єноти", – заявило джерело видання.
Інформатор RFA повідомив, що знайомий із керівництвом "Офісу №39" – таємної організації у структурі Робочої партії Кореї, яка приносила до бюджету КНДР від $500 млн до $1 млрд на рік завдяки нелегальній діяльності, зокрема контрабанді, виробництву наркотиків та міжнародному страховому шахрайству. За його словами, керівники "Офісу №39" стурбовані нестачею коштів і північнокорейські високопосадовці знають про проблему.
Джерело зазначило, що більшість випробувань ядерної зброї і ракет Північна Корея провела під керівництвом Кім Чен Ина, на що було витрачено суттєву суму, переважно з резервного фонду Кім Чен Ина.
Також влада КНДР витратилася на будівництво вулиці Рьомьон у Пхеньяні, гірськолижний курорт у східній частині Північної Кореї та інші пропагандистські проекти. Додаткових проблем завдають міжнародні санкції, які обмежили доступ КНДР до іноземної валюти.
Джерело повідомило RFA, що заборона на використання північнокорейських робітників у світі призвела до серйозного фінансового удару по Пхеньяну. Приблизно 100 тис. північнокорейських робітників щорічно приносило щонайменше $500 млн доходу режиму Ина.
Із 2006 року Північна Корея здійснила шість випробувань ядерної зброї і десятки запусків балістичних ракет.
29 листопада 2017 року КНДР провела запуск міжконтинентальної балістичної ракети нового типу "Хвасон-15". За словами лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, це стало завершенням процесу створення "державних ядерних сил".
Перші санкції щодо Пхеньяна у зв'язку з розробленням ядерної зброї було введено у 2006 році, надалі їх посилювали. Санкції, зокрема, передбачають заборону на продаж КНДР зброї і пов'язаних із нею матеріалів, постачання вугілля і газу та обмеження на постачання, продаж або передавання сирої нафти.
Останні санкції проти КНДР Рада Безпеки ООН схвалила 22 грудня 2017 року. Резолюцію, ухвалену за ініціативою делегації США, підтримали всі 15 членів Радбезу.
В ухваленому документі скорочення постачань нафтопродуктів Пхеньяну доведено до 89% (у попередній резолюції було 55%), введено заборону на продаж у КНДР промислового обладнання, транспортних засобів, заліза, сталі та інших металів, а також низки продуктів харчування і сільськогосподарської продукції.