Китай, Іран та Росія оголосили про початок спільних морських навчань на Близькому Сході
Навчання "Пояс безпеки 2023" триватимуть до 19 березня. Наголошують, що китайська армія скерує туди ракетний есмінець Nanning.
"Навчання "Пояс безпеки 2023" сприятимуть поглибленню практичної співпраці між військово-морськими силами країн-учасниць, ще раз продемонструють їхню готовність і здатність спільно захищати безпеку на морі, активно будувати морську спільноту зі спільним майбутнім і нададуть позитивного імпульсу регіональному миру і стабільності", – ідеться в повідомленні міноборони КНР.
Про останні спільні морські навчання КНР і Росії державне агентство ТАСС інформувало 25 лютого. Їх провели біля південних берегів Африки, до них приєднався флот ПАР.
Контекст:
У вересні МЗС України звинуватило Іран у співучасті у злочині агресії РФ проти України через постачання Тегераном зброї Росії. Іран спочатку заперечував постачання дронів російській армії. 5 листопада в МЗС Ірану визнали, що такі постачання були, але запевнили, що йдеться про "обмежену кількість безпілотників" та постачання "за кілька місяців" до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. У США спростовували цю інформацію.
За даними ЦРУ, Іран і Росія й далі розвивають військову співпрацю: Іран передає РФ дрони та боєприпаси (для артилерії і танків) для війни в Україні, а Росія пропонує йому допомогу в ракетній програмі і принаймні розглядає можливість надання Тегерану винищувачів.
30 грудня 2022 року під час переговорів через відеозв'язок із головою КНР Сі Цзіньпіном президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія та Китай розвиватимуть "військове і військово-технічне співробітництво". За даними ЗМІ, Китай надає Росії технології, які їй необхідні для ведення війни проти України.
23 січня 2023 року CNN із посиланням на джерела в Білому домі повідомляв, що у США є докази того, що китайські компанії здійснюють продаж військового спорядження для використання його у війні проти України. Ідеться, ймовірно, про захисну амуніцію – каски і бронежилети, водночас РФ не отримала "серйознішої військової допомоги, про яку просила".