Китай схвалив вихід на ринок своєї першої вакцини проти COVID-19
Національне управління медичних продуктів Китаю схвалило першу китайську вакцину проти COVID-19 від Sinopharm. Про це повідомляє The Global Times.
Вакцину розробив Пекінський інститут біологічних продуктів при China National Biotec Group (дочірня компанія фармацевтичного гіганта Sinopharm).
Цей крок зробили наступного дня після того, як інститут оголосив, що вакцина продемонструвала ефективність 79,34%, згідно із проміжними результатами клінічних випробувань фази III.
Голова CNBG Ян Сяомін розповів, що зробив щеплення своєю вакциною ще в березні разом із сотнями своїх колег. За його словами, вони перевірили рівень антитіл за шість місяців після вакцинації і результати були добрими.
Ян також зазначив, що дані про безпеку та ефективність, які зібрали наразі в межах клінічних випробувань фази III, показали кращий результат, ніж вони сподівалися.
Крім того, за його словами, у вакцини досить м'які побічні ефекти – біль або почервоніння в місці ін'єкції, лихоманка, біль у м'язах, нудота та головний біль.
У статті The Conversation ідеться, що в Китаї четверо виробників розробляють щонайменше п'ять вакцин проти COVID-19. Деякі з них можна зберігати у звичайних холодильних камерах, що значно полегшить транспортування.
Sinopharm, за даними видання, розробляє дві інактивовані вакцини проти коронавірусу. Обидві вакцини пройшли першу та другу фази клінічних випробувань з обнадійливими результатами.
Власні вакцини також розробляють китайські компанії CanSino Biologics та Anhui Zhifei Longcom. Ще один виробник – Sinovac Biotech – розробляє вакцину проти коронавірусу під назвою CoronaVac. Препарат уже проходить третю фазу глобальних клінічних випробувань у Бразилії, Індонезії та Туреччині.
У липні Китай запустив програму екстреної вакцинації основних працівників та інших осіб, які мають високі ризики зараження коронавірусом. Станом на 15 грудня ввели понад 4,5 млн доз, застосовуючи щонайменше три різні продукти – два, розроблені Sinopharm, та ще один від Sinovac Biotech, повідомляв Reuters.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, в Китаї підтвердили 95,9 тис. випадків зараження, 4,8 тис. людей померли.