Китай запустив пілотований корабель із трьома космонавтами, вони будуватимуть орбітальну станцію
17 червня з космодрому Цзюцюань у Китаї стартувала ракета-носій "Чанчжен-2F" із пілотованим космічним кораблем "Шеньчжоу-12", на борту якого перебуває троє китайських космонавтів. Про це з посиланням на канцелярію програми пілотованої космонавтики Китаю (CMSA) поінформувало "Синьхуа".
Агентство зазначає, що це перший пілотований політ у межах місії з будівництва на орбіті Землі китайської космічної станції і перший пілотований для Китаю політ за останні п'ять років.
На орбіту вирушив екіпаж у складі 56-річного Нє Хайшена (командир), 54-річного Лю Боміна і 45-річного Тан Хунбо.
Після виходу на орбіту "Шеньчжоу-12" має пристикуватися до основного модуля майбутньої космічної станції "Тяньхе", після чого космонавти почнуть працювати над створенням космічної станції. Зокрема, вони кілька разів вийдуть у відкритий космос для складальних робіт.
Місія за участю Нє Хайшена, Лю Боміна і Тан Хуанбо має стати найтривалішою для китайських космонавтів.
Контекст:
Китай почав будівництво орбітальної станції у квітні цього року із запуску базового модуля станції – "Тяньхе". У травні до модуля успішно пристикувався вантажний корабель "Тяньчжоу-2". Завершення будівництва заплановано на кінець 2022 року. Запуск "Шеньчжоу-12" став третьою з 11 запланованих місій для будівництва станції, а також першою з чотирьох пілотованих.
Китайська станція стане третьою багатомодульною пілотованою станцією на орбіті Землі після "Миру" і Міжнародної космічної станції.