Китайський аеростат не шпигував під час прольоту над США – Пентагон

Спікер міноборони США прокоментував лютневий інцидент із повітряною кулею з КНР
Фото: defense.gov
Китайський розвідувальний аеростат, який упав у лютому в Атлантичний океан біля узбережжя Південної Кароліни, не займався збором інформації. Про це речник міноборони США Патрік Райдер заявив на брифінгу 29 червня, текстову версію опублікувала пресслужба Пентагону.

За його словами, міністерство оборони США "знало, що він має можливості збору розвідданих", але в американському небі апарат не використовували із цією метою.

"За нашою оцінкою зараз, він не збирав інформації, коли пролітав через Сполучені Штати або над Сполученими Штатами. І, як ми вже говорили тоді, ми зробили кроки для пом'якшення потенційних зусиль зі збору інформації цією кулею", – сказав Райдер.

Контекст:

3 лютого стало відомо, що американські військові зафіксували на півночі США розвідувальну повітряну кулю з Китаю.

Китай стверджував, що повітряна куля була просто "дирижаблем" для дослідження погоди, який збився з курсу. Однак Пентагон одразу відкинув цю заяву. Через виявлену кулю держсекретар США Ентоні Блінкен відклав візит до Китаю, який було заплановано на 5–6 лютого. Очікували, що на порядку денному буде війна Росії проти України.

4 лютого США збили аеростат над узбережжям Південної Кароліни. Міністерство закордонних справ Китаю опублікувало заяву, у якій висловило "сильне невдоволення і протест" у зв'язку з рішенням США збити кулю-шпигуна. У заяві йдеться, що китайська сторона неодноразово інформувала американську сторону про цивільний характер дирижабля й повідомляла, що його проникнення у США пов'язане з "форс-мажорними обставинами".

Загалом у лютому було збито чотири літальні об'єкти над Північною Америкою: три над США і один над Канадою.

У Білому домі заявили, що повітряні кулі Китаю шпигували над п'ятьма континентами, порушивши суверенітет інших країн.