Китайський зонд "Чан'е-5" успішно сів на Місяць. Він уперше протягом 44 років збере місячний ґрунт і доправить його на Землю
Китайське національне космічне управління повідомило, що зонд "Чан'е-5", який вирушив на Місяць зібрати зразки ґрунту, успішно сів. За 48 годин він вирушить назад на Землю.
Китайський апарат "Чан'е-5" успішно сів на поверхню Місяця. Про це 1 грудня повідомила пресслужба Китайського національного космічного управління.
Посадка відбулася о 23.11 (17.11 за київським часом) у районі піку Рюмкера в Океані Бур у західній частині видимого боку Місяця.
Основною метою місії є збір місячного ґрунту, повідомили на сайті управління. На це виділено 48 годин. Потім злітний апарат доправить капсулу з приблизно двома кілограмами ґрунту на орбітальний модуль, який вирушить назад до Землі.
Після успішної посадки апарата його проінспектували й виконали необхідне налаштування. Потім він розпочав роботу зі збирання місячних зразків.
24 листопада Китайське національне космічне управління запустило на Місяць зонд. Запуск ракети "Чанчжен-5" із зондом "Чан'е-5" відбувся на космодромі Веньчан. Приблизно за 40 хвилин зонд відокремився від ракети.
Якщо місія буде успішною, Китай стане третьою країною після США і Радянського Союзу, яка взяла проби місячного ґрунту. Таких спроб не робили з 1976 року.