КНДР скасувала все економічне співробітництво з Південною Кореєю
Верховні народні збори Північної Кореї 7 лютого проголосували за розірвання всіх угод із Південною Кореєю, які стосуються сприяння економічному співробітництву між країнами. Про це повідомило агентство Yonhap.
Під скасування потрапили:
- закон про міжкорейське економічне співробітництво;
- закон про спеціальну зону для міжнародних турів на горі Кумган і правила його застосування;
- угода про міжкорейське економічне співробітництво.
Цей крок відбувся менше ніж за місяць після того, як КНДР вирішила ліквідувати агентства, що займалися міжкорейськими справами, такі як Національний комітет із мирного возз'єднання Вітчизни, агентство, відповідальне за національне економічне співробітництво, і агентство, що займалося туристичним проєктом "Гора Кумган".
Закон про міжкорейське економічне співробітництво, ухвалений 2005 року, вважають рудиментарною основою для такої співпраці, тоді як закон про спеціальну зону на горі Кумган, ухвалений 2011 року, містить детальну інформацію про інвестиції в цю зону з боку південних і закордонних суб'єктів.
Міністерство об'єднання Південної Кореї, відповідальне за міжкорейські відносини, заявило, що скасування законів було очікуваним, і попередило, що цей крок призведе до подальшої ізоляції Північної Кореї.
Представник міністерства заявив журналістам, що уряд не планує негайних заходів у відповідь, підкресливши, що угоди про міжкорейське економічне співробітництво не стають недійсними через одностороннє рішення Північної Кореї.
Контекст:
Північнокорейський лідер Кім Чен Ин 31 грудня 2023 року пригрозив "ущент знищити" Сполучені Штати й Південну Корею в разі "воєнної конфронтації проти КНДР". Він також підкреслив, що "збройний конфлікт може спалахнути в будь-який момент через необдумані провокаційні дії ворога".
26 січня видання The New York Times написало, що у США побоюються, що Кім Чен Ин може здійснити летальну воєнну операцію проти Південної Кореї упродовж найближчих місяців.