Книжкові магазини і ресторани Франції через коронавірус втрачають доходи – Euronews
Ресторатори та власники книжкових магазинів у Франції визнали, що карантин негативно позначився на їхній діяльності. Обіг закладів упав до 90%.
Бари і кафе Франції отримали в жовтні новий наказ закритися, вдруге цього року. Активність ресторанного бізнесу у Франції впала на 95%, повідомив канал Euronews 15 листопада з посиланням на представників галузі.
Багато тих, кому вдалося пережити весняний карантин, констатують, що повторного удару не витримають. На складах накопичуються цистерни напоїв і ящики продуктів. Їхні власники змушені скорочувати працівників, іноді до 10%. Єдині їхні клієнти – заклади, що працюють на виніс або в режимі доправлення.
Під жорсткі карантинні обмеження потрапили продавці книг. Вони не розуміють, чому їхній товар вважають небезпечним. Натовпів клієнтів у таких магазинах немає, а прибуток у них невеликий.
Один із продавців книг, Макім Обен, пояснив Euronews, що листопад – другий за прибутковістю місяць і для його книгарні заборона працювати стане катастрофою.
Найбільші літератори Франції не вперше вимагають зняти заборону з книжкових магазинів. У четвер, 12 листопада, вони влаштували акцію протесту на прогулянковому кораблику на Сені. За їхніми словами, пропозиція уряду переорієнтуватися на діяльність онлайн не допомогла. Під час весняного карантину обіг книготорговців упав до 90%, повідомив канал.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на вечір 15 листопада у світі COVID-19 виявили у понад 54 млн осіб, свідчать дані американського Університету Джонса Гопкінса, який стежить за поширенням інфекції. Померло від цієї хвороби 1,3 млн, а одужало 34,8 млн пацієнтів.
За кількістю виявлених заражень коронавірусом Франція обігнала Росію і посідає тепер четверте місце у світі після США, Індії та Бразилії. У країні коронавірусом заразилося вже понад 1,9 млн осіб. Одужало від COVID-19 майже 140 тис., а померло – понад 42 тис. хворих.
У Франції 2 листопада реєстрували рекорд із добового приросту інфікованих – 52 518 випадків.