Колишній спічрайтер Путіна Галлямов: З погляду політики доньки Путіна "сидять на кухні". Для розради він їм дав розкрадати МДУ, ще щось G

На думку Галлямова, Путін дотримується погляду, що "місце жінки – у сім'ї, на кухні, на жіночій половині дому"

Фото: EPA
Приховувати інформацію про сім'ю й особисте життя – абсолютно в дусі російської політичної традиції, тут поведінка президента Росії Володимира Путіна не є винятком. Про це в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман сказав російський політтехнолог Аббас Галлямов, який у 2008–2010 роках був одним зі спічрайтерів Путіна.

"[Колишній президент СРСР Михайло] Горбачов уже на цьому погорів. Ось він раптом взяв і дружину зробив політичним чинником. Навіть не політичним, а медійним чинником. Він її витяг у публічний простір – і в підсумку уславився підкаблучником. Росія досі залишалася досить консервативним суспільством. І жінкам, дружинам принаймні, у публічному просторі не було місця", – сказав Галлямов.

Він зазначив, що радянські лідери Йосип Сталін, Микита Хрущов, Леонід Брежнєв ніде не з'являлися зі своїми дружинами, Горбачов у цьому питанні був винятком.

"Але щойно Горбачов дружину свою витяг, уся країна подивилася... Спочатку всім сподобалося, усі аплодували: "Це ж треба, який молодець..." А потім, коли почали його лаяти і його популярність пішла вниз, наприкінці 80-х цей самий чинник зробив його головною мішенню: "А він підкаблучник, слабак", – зазначив політтехнолог.

Галлямов підкреслив, що Путін є "носієм цієї системи координат", тому він вважає, що поява поруч дружини послабить його.

"На це накладається чекістська звичка маскувати все, накладається розуміння, що "ворогів я нажив неабияку кількість, поки президентствую, і щоб їхні можливості мститися моїм близьким обмежити, треба максимально моїх близьких засекретити". З одного боку, розуміння політичне, що "я сам собою повноцінний – мені більше нічого не треба", друге – ця секретність, пов'язана з його власними незаконними діями й бажанням відгородити близьких від імовірних неприємностей. Треба розуміти, що архаїчне традиційне суспільство відрізняється від суспільства модерну: саме тим, що місце жінки – у сім'ї, на кухні, на жіночій половині будинку. І Путін дотримується цієї точки зору", – сказав політичний експерт.

Бацман заперечила, що водночас старші доньки Путіна Катерина Тихонова й Марія Воронцова "не сидять на кухні, вони обіймають важливі та грошові посади".

"З погляду політики, з погляду публічного політичного процесу, вони "сидять на кухні". Водночас вони ж рідні все-таки. Вони не хочуть сидіти на кухні. Вони до нього приходять і кажуть: "Тату, ми виросли, ми відучилися. Нам треба справою займатися". І ось він шукає компроміс між своїм розумінням, що треба робити політику, і тим, що дівчатам треба чимось займатися. І він їм дав на втіху: "Отже, МДУ крадіть", ще щось. Катерина Тихонова очолила в РСПП (Російському союзі промисловців та підприємців"ГОРДОН") комісію з імпортозаміщення, інновацій. Щось таке", – сказав Галлямов.

Галлямов: Як закінчить Путін? Зараз ситуація настільки нестійка, що куля може покотитися в будь-якому напрямку. Не відкидаю, що це буде зовсім жорсткий варіант типу Чаушеску. Читайте повне інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Путін приховує інформацію про особисте життя. Офіційно з 1983-го до 2013 року він був одружений з Людмилою Шкребньовою. У них народилося дві доньки: Марія (1985) і Катерина (1986). За даними російських ЗМІ, зараз вони використовують прізвища Воронцова й Тихонова. Життя доньок Путіна, як зазначає Bloomberg, "огорнуте таємницею" – Кремль ніколи не публікував їхніх дорослих фотографій, в офіційній біографії російського президента вказано лише імена й роки народження жінок.

Міністерство фінансів США 6 квітня опублікувало список санкцій проти Росії. До нього, зокрема, занесли Катерину Тихонову й Марію Воронцову, яких назвали доньками Путіна. "Тихонова – технічна керівниця, чия робота підтримує уряд РФ і оборонну промисловість. Воронцова керує фінансованими державою програмами, які отримали від Кремля мільярди доларів на дослідження в галузі генетики й перебувають під особистим контролем Путіна", – ішлося в повідомленні.

Тихонова обіймає посаду заступника директора Інституту математичних досліджень складних систем Московського державного університету, а також керує фондом "Національний інтелектуальний розвиток" і Центром національного інтелектуального резерву (обидві структури працюють під брендом "Иннопрактика"). У липні 2022 року РБК повідомило, що вона стала співголовою координаційної ради з імпортозаміщення при РСПП.

Воронцова, як з'ясувала Bloomberg, є співвласницею компанії "Номеко", яка займається переважно приватним інвестиційним проєктом у сфері охорони здоров'я у Росії. Вона також обіймає посаду заступника декана факультету фундаментальної медицини МДУ.

Проти Тихонової й Воронцової, окрім США, санкції ввели Євросоюз, Великобританія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Швейцарія, Японія та Україна.

За даними російських та західних таблоїдів, Путіна тривалий час пов'язують особисті стосунки з колишньою російською гімнасткою, олімпійською чемпіонкою Аліною Кабаєвою. Газета The Wall Street Journal повідомила, що, за інформацією американської влади, вона народила щонайменше трьох дітей від Путіна. Окрім того, за інформацією російських ЗМІ, у Путіна є позашлюбна донька Єлизавета, яку 2003 року народила жителька Санкт-Петербурга Світлана Кривоногих.