Комітет Конгресу США рекомендував ввести санкції проти Усманова, Дерипаски, Сєчина і ще 32 росіян у справі Навального
"Поправку до закону про національну оборону, яка зобов'язує адміністрацію оцінити всіх клептократів, порушників прав Навального щодо санкцій – і вказує ім'я кожного з них, – затвердив комітет", – ідеться в повідомленні Массаро.
До попереднього санкційного списку увійшли олігархи Роман Абрамович, Алішер Усманов і Олег Дерипаска, голова "Газпрому" Олексій Міллер, голова "Роснефти" Ігор Сєчин, гендиректор "Первого канала" Костянтин Ернст, головна редакторка Russia Today Маргарита Симоньян, ведучий "России-1" Володимир Соловйов, голова Слідчого комітету Олександр Бастрикін, директор ФСБ Олександр Бортников, директор Росгвардії Віктор Золотов тощо, а також голова відділу поліції в Хімках і суддя, яка на виїзному засіданні ухвалила рішення про арешт Навального.
Законопроєкт про санкції подали в Конгрес демократ Том Маліновський і республіканець Джон Кертіс відповідно до "акту Магнітського" як поправки до оборонного бюджету США.
Тепер законопроєкт має схвалити повний склад Конгресу, зазначив Массаро. Документ у разі схвалення матиме рекомендаційний характер – чи вводити санкції, вирішить Білий дім.
Контекст:
Навальний із серпня 2020 року проходив лікування і реабілітацію в Німеччині після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок". Літак, яким він летів із Томська в Москву, екстрено сів в Омську 20 серпня через погіршення стану політика. Навальний спочатку був у лікарні в Омську, а 22 серпня його доправили до берлінської клініки "Шаріте". Політик був у комі протягом 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом Путіна.
Після повернення Навального в Росію в січні 2021-го його заарештували у справі "Ів Роше", у межах якої раніше йому дали умовний строк, і він мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині. Симоновський суд Москви 2 лютого замінив йому умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.
Із лютого він перебуває в колонії у Владимирській області, у місті Покров.
Після отруєння і арешту Навального низка західних країн, включно зі США і Євросоюзом, вводили санкції проти Росії.
20 серпня США розширили санкції проти РФ. До санкційного списку додали дев'ятьох російських фізичних осіб і чотири організації, включно з оперативниками, причетними до отруєння Навального, і організації, які розробили хімічну зброю в Росії, уточнили в Держдепі.