Компанія Gap і далі доправляла товар у Росію, попри заяву про припинення постачань – Reuters
У документах ідеться, що з 11 березня до 16 липня франчайзі компанії в Москві отримав 1585 партій одягу, вартість яких становила $5,2 млн. Понад три чверті постачань були від лондонського підрозділу компанії – Gap Europe Ltd.
Агентство одержало дані митниці від кількох комерційних постачальників даних про торгівлю. У них надано докладну інформацію, зокрема про постачальників, імпортерів, описи продуктів та заявлену вартість, що охоплює період до 30 вересня.
У компанії відповіли на запит Reuters 19 жовтня, що у березні припинили і відтоді не відновлювали постачання до РФ. Згодом після надання даних про постачання компанія визнала, що і далі сприяла постачанням до квітня. У Gap заявили 28 жовтня, що замовлення приймають за кілька місяців, і франчайзинговий партнер забрав останнє замовлення у квітні.
Контекст:
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого, згідно з підрахунками Інституту керівників вищої ланки Єльського університету станом на серпень, із РФ пішло понад 1000 компаній.
Зокрема, про припинення роботи в Росії заявили платіжні системи PayPal, Visa і MasterCard, ритейлери IKEA та Jysk. Компанія Apple зупинила продаж продукції, Samsung зупинила постачання телефонів та чипів до РФ, Nokia припиняє постачання обладнання для мобільних операторів, AMD заборонила постачання мікрочипів та відеокарт, Microsoft припиняє продаж нових продуктів.
Припинили прокат своїх фільмів у РФ найбільші кіностудії: Disney, Warner Bros, Sony, Paramount та Universal Pictures. Стримінгова платформа Netflix також долучилася до бойкоту.
Багато люксових брендів також тимчасово закрили свої магазини у РФ або зупинили онлайн-продажі. Серед них Louis Vuitton, Gucci, Balenciaga, Cartier та багато інших.
McDonald's заявив про тимчасове закриття всіх своїх ресторанів у Росії, а KFC – про "зупинення інвестицій" у РФ. Зупинили роботу у країні-агресорі і Coca-Cola зі Starbucks, PepsiCo вирішила припинити там продаж своєї газованої води.
Список компаній, які йшли із Росії або припиняли свою діяльність, регулярно розширювався.