Компанії Pfizer і BioNTech заявили, що їхня вакцина ефективна проти "британського" і "африканського" штамів коронавірусу

У BioNTech готові адаптувати вакцину, якщо нові мутації цього вимагатимуть
Фото: EPA
У компанії BioNTech стверджують, що їхня вакцина ефективна проти нових мутацій коронавірусу.

Дослідження, проведене компаніями BioNTech і Pfizer, засвідчило, що їхня вакцина проти коронавірусу ефективна проти нових, заразніших, штамів, виявлених у Великобританії та Південно-Африканській Республіці. Про це заявляє пресслужба BioNTech.

Спільну для двох штамів мутацію N501Y вчені відтворили в лабораторії. Повідомляють, що в результаті дослідження антитіла людей після вакцинації нейтралізували коронавірус із головною мутацією. Компанії-виробники задоволені цим результатом.

Окрім того, у BioNTech заявили, що готові змінити вакцину, якщо нові мутації цього вимагатимуть.

За словами Філа Дормітцера, одного із провідних науковців Pfizer, результати дослідження обмежені, тому що не охоплюють повного набору мутацій, виявлених у нових штамах, пише Reuters. Однак науковець вважає обнадійливим, що вакцина виявилася ефективною проти мутації N501Y, а також 15 інших мутацій, тестування на які проводили раніше. Він підкреслив, що "це не означає, що 17-ї мутації не буде".

Дормітцер зазначив, що інша мутація, виявлена в південноафриканському варіанті, E484K, також викликає занепокоєння. Дослідники планують провести аналогічні тести і з нею, щоб переконатися в ефективності вакцини.

Вакцина BNT162b2 виробництва компаній Pfizer і BioNTech стала першою, яку схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я. Її вже затвердила для використання низка країн, зокрема Великобританія, Канада, США, Швеція, Швейцарія та Бахрейн.

За даними агентства Bloomberg, у світі щеплення проти коронавірусу зробило щонайменше 18,9 млн осіб. Вакцинацію проводять уже у 39 країнах.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Про виявлення нового типу коронавірусу 15 грудня повідомив міністр охорони здоров'я Сполученого Королівства Метт Генкок. Головний санітарний лікар Британії, радник британського уряду з медицини Кріс Вітті говорив про високу швидкість поширення нового типу коронавірусу. Прем'єр-міністр країни Борис Джонсон заявив, що новий штам може бути заразнішим на 70%. Водночас, за словами Вітті, доказів, що новий штам коронавірусу викликає вищий рівень смертності, наразі немає.

Через "британський" коронавірус із 5 січня у Великобританії оголошено локдаун.

Новий штам коронавірусу під назвою VOC-202012/01 уже виявили в 41 країні світу.

19 грудня ще одну мутацію було виявлено в Південно-Африканській Республіці.