Конгрес США погодив виділення Україні ще $800 млн
Компромісна версія законопроєкту є результатом місяців переговорів між республіканцями й демократами в Сенаті та Палаті представників, зазначає агентство.
Спільний законопроєкт передбачає виділення на оборону на $45 млрд більше, ніж просив президент США Джо Байден, оскільки учасники переговорів у Конгресі намагалися подолати наслідки глобальної інфляції й надати Україні додаткову допомогу в безпеці.
Законопроєкт передбачає виділення $2,7 млрд на збільшення потужностей виробництва боєприпасів, а також тимчасову відмову від деяких обмежень щодо контрактів на боєприпаси для підтримки України.
Очікують, що документ про оборонну політику на фінансовий 2023 рік ухвалять Сенат і Палата представників у грудні. Потім його надішлють у Білий дім, щоб Байден підписав закон.
Проте законопроєкт не є остаточним словом щодо витрат, уточнює Reuters. Він лише створює програму, а вже Конгрес має ухвалити законопроєкти про асигнування, щоб надати уряду законні повноваження витрачати федеральні гроші.
Лідери Конгресу ще не погодили законопроєкту про асигнування на наступний рік.
Контекст:
З початку повномасштабного вторгнення Росії США надали Україні військової, гуманітарної та прямої економічної допомоги на $25 млрд.
США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю виробництва зброї.
Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні й іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки використовує програми безоплатного передавання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який застосовуватимуть у разі потреби.