Конгресмени звернулися у ФБР через прохання Трампа "знайти голоси" на виборах президента США у Джорджії
Конгресмени-демократи Тед Лью і Кетлін Райс надіслали у Федеральне бюро розслідувань (ФБР) вимогу порушити кримінальну справу проти чинного президента США Дональда Трампа. Про це Лью написав у своєму Twitter 4 січня.
"Як колишні прокурори, Кетлін Райс і я вважаємо, що Дональд Трамп зробив кілька злочинів під час телефонної розмови, під час якої погрожував держсекретареві Джорджії [Бреду] Раффенспергеру, щоб той "знайшов 11 780" голосів або "перерахував". Сьогодні ми звернулися у ФБР", – написав Лью.
Штаб Трампа вимагав зупинити голосування у Джорджії ще 4 листопада – нібито через брак доступу до відстеження підрахунку голосів. Їм відмовили, але згодом у штаті таки перерахували голоси через незначний розрив між кандидатами.
Перерахунок підтвердив перемогу демократа Джо Байдена. За офіційними даними на сайті держсекретаря штату Джорджія, він набрав на 12 284 голоси більше, ніж Трамп.
Попри це, 4 січня стало відомо, що Трамп телефонував Раффенспергеру і просив його "знайти достатньо голосів" для перемоги на президентських виборах. Згодом Раффенспергер заявив, що Трамп бреше про фальсифікації на виборах у штаті.
Після того як про цю ситуацію стало відомо ЗМІ, Раффенспергеру і його сім'ї почали надходити погрози.
Загальне голосування на виборах президента США відбулося 3 листопада 2020 року. Явка на цих виборах стала рекордною за 120 років – у них узяло участь приблизно 160 млн американців. 14 грудня колегія вибірників затвердила результати голосування: Байден здобув 306 голосів, а Трамп – 232. Після голосування колегії вибірників Байден закликав американців до єдності та заявив про торжество демократії. Він розкритикував спроби Трампа оскаржити результати виборів.
Трамп відмовляється визнати поразку на виборах і намагається оскаржити результати голосування в судах різних штатів. Його особистий адвокат Рудольф Джуліані обіцяв, що команда юристів глави Білого дому і далі подаватиме позови.
Офіційно переможця виборів оголосять на спільному засіданні Конгресу 6 січня. Інавгурацію нового президента США мають провести 20 січня.