Королева Великобританії Єлизавета II та її чоловік готуються зробити щеплення проти коронавірусу – Daily Mail
Королева Великобританії Єлизавета II разом із чоловіком герцогом Единбурзьким Філіпом зроблять щеплення проти коронавірусу найближчими тижнями, пише видання Daily Mail 5 грудня з посиланням на інформовані джерела.
Королева і її чоловік стануть у чергу за щепленням у порядку вакцинації вікової групи понад 80 років без будь-яких привілеїв. Повідомляють, що королівське подружжя прийме пропозицію про вакцинацію за порадою своїх лікарів.
Експерти в галузі охорони здоров'я вважають, що, якщо королівська пара публічно повідомить про ін'єкції, це відіграє значну роль у боротьбі з дезінформацією, поширюваною прихильниками теорії змови, уточнило видання. У Великобританії побоюються, що така хибна інформація призведе до масової відмови населення від щеплення.
Окрім того, тривають дискусії про роль принців Чарльза і Вільяма в популяризації програми вакцинації. Планують, що вони можуть популяризувати програму вакцинації, але водночас це можуть розцінити як "політизацію" сім'ї і "замах на медичну таємницю".
Участь королеви розглядатимуть як заклик до нації. Видання нагадує, що 1957 року Єлизавета II повідомила, що її дітям, принцу Чарльзу і принцесі Анні, зробили щеплення проти поліомієліту, щоб розвіяти побоювання щодо цієї вакцини.
Найбільша у країні програма масової вакцинації матиме назву "Операція "Мужність". Її запустять у вівторок, 8 грудня, у більшості лікарень країни, у які надійде вакцина до цього часу, повідомило Daily Mail.
Великобританія першою у світі схвалила для широкого використання вакцину проти коронавірусу BNT162b2, розроблену американською компанією Pfizer спільно з німецькою BioNTech. Країна вже замовила 40 млн доз вакцини, якими можна прищепити 20 млн людей. Перші 800 тис. доз прибудуть у країну найближчими днями.
Pfizer 18 листопада оголосила про 95% ефективності вакцини.
Вакцина AZD1222, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською фармацевтичною компанією AstraZeneca, за підсумками проміжних випробувань у Великобританії та Бразилії засвідчила середню ефективність 70%, повідомляють на сайті компанії.
За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я на 2 грудня, у світі вакцина 51 виробника є кандидатом на клінічне оцінювання. Доклінічні випробування проводить 163 компанії.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у Великобританії станом на 6 грудня коронавірусом заразилося понад 1,7 млн осіб. Померло від COVID-19 у країні вже 61 тис., а понад 3,6 тис. пацієнтів одужало.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.