Країни НАТО мають наростити видобуток нафти й газу, забезпечивши політичну стабільність і підтримку України у Європі – французький парламентарій
За його словами, головною причиною інфляції у країнах Заходу сьогодні стає зростання ціни на енергоресурси. І це, як наслідок, загрожує політичній стабільності.
"Збільшення країнами НАТО видобутку нафти протягом одного-двох років, щоб знизити ціни на енергоресурси – я це підтримую. Проілюструю на прикладі Франції: вкрай праві та вкрай ліві стрімко набирають електоральні рейтинги. Якби в нас завтра відбулися вибори, то вони здобули б більший результат. Чому? Саме через зростання цін на енергоресурс", – заявив французький політик.
Він зазначив, що сьогодні результат війни Росії в Україні вирішується на полі бою і залежить від успіху української армії. Але якщо інфляція у європейських країнах залишиться на нинішньому рівні, підтримка України союзниками знижуватиметься.
Контекст:
Після вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, країни Заходу ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали масово відмовлятися від російських нафти й газу і шукати їм альтернативу.
5 серпня Єврокомісія затвердила план економії газу на 15%, щоб заощадити паливо "на цю зиму і підготуватися до ймовірних перебоїв із постачанням газу з Росії, яка постійно використовує енергоносії як зброю".
Уряди країн Європейського союзу домовилися про обмеження ціни на російську морську нафту в розмірі $60 за барель 2 грудня. До них приєдналися країни "Групи семи" (США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія і Японія), а також Австралія та інші країни.
За підрахунками "Русской службы ВВС", через це до 2030 року частка Росії на світовому енергетичному ринку скоротиться з 20% до 13%, позбавивши Москву приблизно $1 трлн доходів.