Країни ОПЕК збільшили видобування нафти до дворічного максимуму

На початку червня міністри країн ОПЕК разом із групою інших нафтових країн, які не входять у картель (на чолі з Росією), погодилися швидше відновити видобування нафти, яке під час пандемії COVID-19 було значно скорочено
Фото: ЕРА
Організація країн – експортерів нафти (ОПЕК) у липні наростила видобування до 29,05 млн барелів на добу. Це максимальне значення за останні два роки, повідомляє Bloomberg.

Дві третини цього обсягу припало на Саудівську Аравію, вона видобуває до 10,78 млн барелів на добу, що стало найвищим показником з квітня 2020 року, ідеться в повідомленні.

Об'єднані Арабські Емірати та Кувейт також додали значних обсягів, зокрема ОАЕ збільшили видобування до 3,24 млн барелів на добу, інформує агентство.

За його даними, на початку червня міністри країн ОПЕК разом із групою інших нафтових країн, які не входять у картель (на чолі з Росією), погодилися швидше відновити видобування нафти, яке під час пандемії COVID-19 було значно скорочено.

Reuters тоді повідомляло, що таке рішення ухвалили не у зв'язку з пандемією, а тому, що через санкції видобування нафти Росією впало приблизно на 1 млн барелів на добу і у квітні РФ не змогла доправити на ринок місячний обсяг нафти, який вимагає ОПЕК+.

У підсумку до початку серпня видобування учасників ОПЕК+ зросло на 270 тис. барелів на добу, і це лише дві третини від зобов'язання, яке передбачає договір. Bloomberg пише, що більшість країн відстають від своїх цілей через недостатні інвестиції, політичну нестабільність чи санкції.

Наступну зустріч ОПЕК призначили на 3 серпня 2022 року, там вирішуватимуть питання про рівень видобування на вересень, пише агентство.

Контекст:

31 травня видання The Wall Street Journal написало, що деякі члени ОПЕК вивчають ідею зупинення участі Росії в угоді з видобування нафти, оскільки західні санкції та часткова європейська заборона починають підривати здатність Москви видобувати більше нафти. Звільнення Росії від її цілей з видобування нафти може потенційно відкрити шлях для Саудівської Аравії, ОАЕ та інших виробників в ОПЕК, щоб видобувати набагато більше нафти, оскільки вторгнення РФ в Україну підняло ціни на нафту вище за $100 за барель, додали журналісти.