Латиніна: Абсолютне свавілля, скоєне турками за допомогою ісламських терористів в Афріні, лишилося безкарним і непоміченим
Курдів у сирійському Афріні, взятому Туреччиною, зрадили як США, так і Росія, заявила російський публіцист Юлія Латиніна.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган вторгся на суверенну територію Сирії. Таку думку в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" 14 квітня висловила російський публіцист Юлія Латиніна.
"Турки взяли курдський Афрін. Ця операція у зв'язку з поголовним світовим захопленням орвелівщиною дістала назву "Оливкова гілка". Ердоган публічно оголосив, що метою операції є відновлення етнічного споконвічного балансу в регіоні, тобто, в перекладі – його етнічна чистка від проклятих курдів", – заявила Латиніна.
За її словами, "Афрін розташований на території Сирії – от із якого боку там Туреччина?" "Те, що зробив Ердоган, – це вторгнення на територію суверенної країни. Це порушення кордону. Так, нехай ця територія в хаосі, але не з чийогось запрошення..." – продовжила публіцист.
Вона заявила, що президента Росії Володимира Путіна запросив у Сирію лідер цієї країни Башар Асад.
"Може, він із рогами і копитами, але він усе-таки там формально за якимись вторинними, номінальними ознаками є президентом країни під назвою Сирія. Ердогана точно ніхто на територію Сирії не запрошував. А це агресія на території чужої держави. Через що йшла ця агресія? Почасти через турецьку армію і бомбардування, до речі, ті самі – мирного населення, а частіше – через терористів, через "Джабхат ан-Нусру", яка відіграє у Туреччині абсолютно ту саму роль, що й наш Моторола на Донбасі: це такі некеровані ісламістські бандити, які ріжуть і грабують... Ось на наших очах Туреччина загарбала шматок чужої держави, майже як Росія на Донбасі використовує терористів, і всі мовчать і вдають... Окей, хлопці! Ухваліть проти Туреччини завтра ті самі санкції, які ухвалили проти Росії на Донбасі", – продовжила Латиніна.
Публіцист додала, що курди "винесли на собі тягар боротьби з ІДІЛ", а те, що сталося в Афріні, – це "вторгнення нового видання ІДІЛу, цього разу під крилом Туреччини".
"Вибачте, але невже Ердоган, з погляду світової спільноти, тоді кращий за Путіна? Нічого, що ці прекрасні люди глумляться над трупами, викладають відео в інтернет, де вони мертвим курдським бійчиням відрізають груди, копають, узагалі, поводяться, як справжні чоловіки? А нічого, що коли біженці з Афріна побігли в бік Туреччини, вони просто стріляли, щоб вони бігли назад, і потім їх можна було вирізати... Отже, я, з одного боку, про те, що сталося в Думі, і що застосування хімічної зброї викликало таку різку реакцію Заходу, і, з іншого боку, про те, що абсолютне свавілля, скоєне турками за допомогою ісламських терористів в Афріні, лишилося абсолютно безкарним і непоміченим", – сказала російський публіцист.
Латиніна додала, що в Афріні загинуло щонайменше 500 цивільних осіб.
"Це були реально цивільні особи. Це були єзиди, курди, це були християни. Їх убили ісламські терористи реально під час етнічних чисток і різанини, їх убили під час вторгнення іноземної держави – привіт нашим донбаським моторолам – через проксі-прокладку, тому що ті люди, які ще недавно воювали на стороні ІДІЛу, тепер перекувалися і билися на боці Туреччини у якійсь "Джабхат ан-Нусрі"... Але вибачте, у мене запитання: "Якого хріна, якщо Америка така крута і пильнує несправедливості, якщо Захід такий крутий, то чому так хвилює Захід те, що відбувається в Східній Гуті, і не хвилює те, що сталося в Афріні?" Я вже казала: я є прибічницею створення курдської держави на частині території Сирії, Туреччини та Іраку. Поряд із Ізраїлем ця держава може стати єдиною світською державою в регіоні, який усе більше занурюється в релігійне середньовіччя", – сказала Латиніна.
На її думку, "курдів в Афріні зрадили всі: їх зрадили американці, і не стали захищати; їх зрадила Росія: ми пішли з Афріна, нібито домовившись з Ердоганом про цю частину Туреччини".
"Це, власне, практично прямим текстом було сказано під час поїздки Путіна до Туреччини. Власне, саме тому, коли Ердоган намагався взяти Афрін, ПВК Вагнера почала наступ на Дейр-ез-Зор, де сиділа інша частина курдів. Це був явно скоординований наступ... І в мене запитання: "Ну добре, під Дейр-ез-Зором загинуло 200 росіян – чому не дали відсічі Ердогану під Афріном?" Ще раз повторюю: це просто підлість, і, на жаль, це приклад того, що в сучасному світі мас-медіа дійсно легко маніпулювати", – вважає публіцист.
Турецькі військові 24 березня заявили, що повністю взяли під контроль сирійський регіон Афрін у межах операції "Оливкова гілка".
23 січня міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що військові дії Туреччини проти курдів на північному заході Сирії відволікають від міжнародних зусиль, спрямованих на знищення терористичного угруповання "Ісламська держава".
Курди, кількість яких на сьогодні сягає 30 млн людей, проживають на території Туреччини, Сирії, Азербайджану та Іраку. Протягом усього ХХ століття вони намагалися здобути національну незалежність. Турецька влада вважає створення курдської держави або автономії неприпустимим. Робочу партію Курдистану в Туреччині внесено до списку терористичних організацій.
У ніч на 14 квітня США, Великобританія та Франція завдали ударів по трьох об'єктах у Сирії. Спецоперація стала відповіддю на застосування хімічної зброї в місті Дума у Східній Гуті, де 7 квітня загинуло від 70 до 100 осіб.