Латиніна: Незалежність Чечні для Кадирова – остання невдала опція. У нього є солодші можливості G

Стосунки Путіна і Кадирова Латиніній нагадують "стосунки варварських воєначальників і безсилих римських імператорів"
Фото: EPA

Російська журналістка Юлія Латиніна вважає, що глава Чечні Рамзан Кадиров не поспішатиме проголошувати незалежність Чечні, якщо режим Володимира Путіна в Росії впаде. Таку думку вона висловила в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"Я вважаю, щойно Путін захитається з великою амплітудою, Кадиров очолить рух Чечні зі складу Росії. Перший оголосить про те, що Чечня тепер незалежна. У мене переконаність у цьому", – сказав Гордон.

"Ну, як не дивно, я майже згодна з вами. З тією різницею, що Кадиров зараз стільки отримує від Росії... Насправді, точно кажучи, це Росія – васал Чечні в дійсності. Незалежність для нього – це остання невдала опція. У нього є солодші можливості", – сказала журналістка.

Вона припустила, що ці "досить солодкі можливості" в Кадирова будуть навіть після того, як Путін втратить владу.

Латиніна зазначила, що стосунки Кадирова і Путіна їй нагадують "стосунки варварських воєначальників і безсилих римських імператорів".

"Вибачте, знову трошечки історії. Стосунки Путіна і Кадирова мені нагадують стосунки варварських воєначальників, зазвичай німецьких, і безсилих римських імператорів десь наприкінці IV – на початку V століття що у Равенні, що у Константинополі. Щоразу, коли бачу Кадирова, який говорить, як він вірно служить Путіну, я згадую персонажа, якого звали Аларіх, котрий, як відомо, 410 року пограбував Рим. Я не знаю, чи відомо нашим слухачам, але річ у тім, що Аларіх нічого так не хотів, як служити Римській імперії. Він бігав по всій Римській імперії і грабував її зі своїми військами. Фізично грабував, як [російські військові грабували] Бучу, тому що тоді це було заведено. І він просив обох імператорів – то в константинопольського, то в равеннського – призначення magister militum, тобто головним воєначальником у тих областях, які він пограбував. І кілька разів його призначали", – розповіла Латиніна.

Вона також звернула увагу, як останнім часом поводиться Кадиров: він дуже активний у соцмережах, але водночас намагається брати не дуже активну участь у війні Росії проти України.

"Я вважаю найцікавішим у поведінці Кадирова, правильніше парочки Кадиров Путін, по-перше, той факт, що Кадиров своїх військ зовсім не витрачає. Знімає натомість "тік-токи". Я вважаю дивним, що Путін це терпить, сказала журналістка. Путін витрачає луганське "ополчення", донецьке "ополчення", зараз 300 тис. [мобілізованих] кинув у топку... Кадиров стоїть осторонь, знімає "тік-токи", постить пости про застосування ядерної зброї".

На думку журналістки, це може свідчити про слабкість Путіна.

Відео: Дмитрий Гордон / YouTube

Контекст:

1,5-мільйонна мусульманська республіка Чечня розташована на сході Північного Кавказу. Після розпаду СРСР Чечня проголосила про свою незалежність від Росії, на її території було створено Чеченську Республіку Ічкерію. У 1994–1996 роках та у 1999–2000 роках сталося дві російсько-чеченські війни. За підсумками першої війни Росія змогла взяти регіон під свій контроль. За підсумками другої війни Чеченська Республіка Ічкерія припинила своє існування.

2000 року Чечню очолив Ахмат Кадиров батько Рамзана Кадирова. Під час Першої чеченської війни він воював проти російських сил, але потім перейшов на їхній бік. Політик загинув 2004 року внаслідок вибуху бомби.

Навіть після Другої чеченської війни російські силовики і далі боролися проти чеченських повстанців, які діяли на території регіону. Режим контртерористичної операції в Чечні було скасовано 2009 року, але до 2017 року там тривали бойові дії низької інтенсивності. У 2017 році російська влада заявила "про остаточну ліквідацію підпілля на Північному Кавказі".

Рамзан Кадиров керує Чечнею з 2007 року. Республіка входить до списку найбільш дотаційних регіонів Росії. У 2021 році за обсягом дотацій вона посідала третє місце у країні, повідомило РБК.

Російський публіцист Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, вважає, що Кадиров "любить російську державність" саме за гроші. "Поціновувачів у світі у неї практично немає. Але є в неї деякі поціновувачі, зокрема Кадиров. Щоправда, Кадиров обожнює російську державність рівно за 1 млрд руб. на добу", – сказав Невзоров.