Латиніна: Росія може працювати тільки з тими країнами, які ну зовсім виродки
Росії нічого запропонувати нормальним країнам, які є частиною вільного світу, крім нафти й газу, вважає російський публіцист Юлія Латиніна.
Росія не стала захищати КНДР від президента США Дональда Трампа, хоча за президента Барака Обами напевне заступилася б за "божевільного корейського лідера", заявила в ефірі своєї програми "Код доступа" на "Эхе Москвы" російський публіцист Юлія Латиніна.
"Іще кілька місяців тому за Обами, якщо б США надумали насварити пальчиком Північну Корею, ми можемо бути впевнені, що ми б побігли на всіх вітрилах захищати милого друга. Бо пам'ятаєте, як ООН, здається, або Гаазький трибунал видали ордер на арешт президента Судану, того самого президента Судану, який окрім того, що влаштував геноцид у Дарфурі, ще й, між іншим, прихистив у себе Бен Ладена? От ми негайно наклали на всю цю справу вето. Це до питання про те, хто протегує міжнародних терористів", – розповіла вона.
Публіцист зазначила, що Росія врятувала від серйозних наслідків людину, яка надала притулок Бен Ладену та вчиняє такі дії постійно.
"Якщо подивитися, із ким ми дружимо, кого ми захищаємо, всяких Асадів, усяку Північну Корею, всяку Венесуелу, всякий той же Судан, то все дуже просто – ми охороняємо за принципом: "Дай нам, боже, чого тобі не гоже". Тобто всі нормальні країни, які є частиною вільного світу, – нам нема чого їм запропонувати крім, звісно, нафти й газу. Ми можемо працювати тільки з тими країнами, які ну зовсім виродки", – підсумувала вона.
4 квітня під час дій авіації президента Сирії Башара Асада в провінції Ідлібі від хімічної атаки загинуло 87 жителів, зокрема 31 дитина віком до 18 років, 20 жінок.
Після цього США завдали ракетного удару по авіабазі урядових військ Сирії. У Пентагоні уточнили, що війська Росії, яка є союзником Асада, були повідомлені про удар. Блогери з команди Conflict Intelligence Team проаналізували фотографії, зроблені російськими кореспондентами на знищеній американськими ракетами військово-повітряній базі в Сирії, виявивши на них, імовірно, контейнери з хімічною зброєю.
12 квітня Росія скористалася правом вето і заблокувала ухвалення проекту резолюції щодо Сирії в Раді Безпеки ООН. За резолюцію проголосували 10 членів ради. Крім Росії "проти" проголосувала Болівія. Китай, Ефіопія та Казахстан утрималися.
Згідно з тезами резолюції, планували провести незалежне розслідування хімічної атаки в Сирії і покарати винних.