Латиніна: З великою імовірністю вбивство Вороненкова розкриють, як і вбивство Литвиненка. Тоді Кремлю не відмитися
Російська письменник і публіцист Юлія Латиніна вважає, що міжнародний скандал через вбивство екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова буде не меншим, ніж скандал у зв'язку з отруєнням екс-офіцера ФСБ Олександра Литвиненка.
Убитий у Києві екс-депутат Держдуми РФ Денис Вороненков – це другий екс-офіцер Федеральної служби безпеки РФ Олександр Литвиненко, отруєний полонієм у Лондоні. Таку думку висловила російський письменник і публіцист Юлія Латиніна в колонці "Новой газеты".
Вона зазначила, що Вороненков – "не ангел", і на ньому "проби ніде ставити", однак до Литвиненка теж було багато запитань.
"Литвиненко був плоть від плоті дрібно корумпованої ФСБ 90-х років, який поставив не на того наймача – Бориса Березовського... Те ж саме – Вороненков. Ще недавно він був частиною режиму: того самого апарату силовиків, які, як вампіри, смокчуть російський бізнес, що зникає, заробляють не на виробництві, а на віджиманні, роблять чорне білим, верхнє – нижнім, і в процесі добувають з перемелених ними доль справжню, щиру, доларову зелень", – заявила журналістка.
Вона зазначила, що Вороненков теж належав до фракції, яка програла, тому втік до України.
"З Литвиненком його ріднить і ще один момент: обидва вони були силовиками. Як таких їх сприймали як зрадників... У КДБ існує довга і почесна історія поводження зі зрадниками, розпочата в 1930-х роках убивствами Ігнатія Рейсса і Вальтера Кривицького – співробітників НКВС, які жахнулися сталінських чисток і обрали волю", – підкреслила Латиніна.
На її думку, Вороненков не був небезпечний для режиму президента РФ Володимира Путіна.
"По-перше, він нічого не міг розповісти, що невідомо всій Москві. По-друге, у сучасному світі немає нічого, від чого не можна відірватися. Справа тут в іншому: саме в честі мундира. Путін як колишній офіцер КДБ повинен був сприймати і Литвиненка, і Вороненкова дуже болісно", – розповіла вона.
Водночас Латиніна зауважила, що вбивство Вороненкова і вбивство журналіста Павла Шеремета, яке теж відбулося в Києві, виглядають зовсім по-різному.
"Якими б не були безпорадними київська поліція і СБУ, вони кинуть на розкриття цього злочину всі сили. На мій погляд, є дуже велика ймовірність, що його розкриють, так само, як розкрили вбивство Литвиненка. У такому випадку Кремлю не відмитися. У кращому випадку лінія захисту буде така: "це самодіяльність", "намагалися догодити". Діяти ця лінія захисту буде тільки на ольгінських тролів", – зазначила публіцист.
Латиніна підкреслила, що тепер, незалежно від мотивів Вороненкова, той перетвориться на мученика і святого.
"У Кремлі можуть бути впевнені, що в нинішньому становищі Росії вбивство Вороненкова буде супроводжуватися не меншим міжнародним скандалом, ніж теракт у центрі Лондона із застосуванням полонію. І навряд чи хтось у західних ЗМІ буде входити в тонкі душевні подробиці про те, що спонукало Вороненкова. Кілька пострілів назавжди вивели цю людину з афериста, який утік від розбирання, в мученика і святого, який поліг у нерівній боротьбі з Кремлівським Злом", – підсумувала вона.
Удень 23 березня кілер убив Вороненкова в центрі Києва. Охоронець політика смертельно поранив нападника, хоча сам дістав поранення.
Генпрокурор України Юрій Луценко поклав на Росію відповідальність за вбивство у Києві екс-депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова. У Нацполіції основною версією теж уважають дії РФ.
Президент Петро Порошенко назвав подію актом державного тероризму з боку Росії.
У мережу потрапили кілька відео з місця події. Одне з них зняли з вікна сусіднього будинку.
Читайте останнє інтерв'ю Вороненкова, за трагічним збігом опубліковане у виданні "ГОРДОН" за півтори години до вбивства: "У Росії кричать, що потрібно обміняти мене на Сущенка, а якщо не вийде – убити, як Бандеру".